Pierwszy dzień szkoły VIDEO

Pierwszy dzień szkoły VIDEO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Protesty rodziców i uczniów, likwidacja i łączenie niektórych placówek - poprzedni rok szkolny był bardzo burzliwy. Co czeka nas w nadchodzącym?

W kilkunastu radomskich placówkach nastąpiły zmiany personalne na stanowisku dyrektora. W kwestii nauczania największe zmiany dotkną młodzież w pierwszych klasach szkół ponadgimnazjalnych, którzy będą realizowali nową podstawę programową.

W szkolne progi wstąpią również niektóre sześciolatki. O tym, czy mają one pójść do pierwszej klasy, czy zostać w zerówce zadecydowali jeszcze ich rodzice. Obowiązkowo do pierwszej klasy pójdą wszystkie sześciolatki dopiero od 2014 roku.

Szykują się również spore zmiany dla nauczycieli. Przypomnijmy, że w Radomiu pracę utraciło około 100 pedagogów, a dwa razy więcej od nowego roku szkolnego  będzie miał zredukowane etaty (Czytaj więcej – TUTAJ). Wielu nauczycieli jeszcze w zeszłym tygodniu zdecydowało się na roczny urlop zdrowotny, by uniknąć pracy w zmniejszonym wymiarze godzin. A za rok wcale nie ma być lepiej. W tym roku nauczycieli czeka jednak podwyżka.

– Planowany jest wzrost wynagrodzeń o 3,8 procenta. Miasto będzie musiało przeznaczyć na ten cel około 700 tys. zł miesięcznie. Niestety tak jak w całej Polsce nikt nie otrzymał od ministerstwa większych środków na ten cel – mówi wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek.

W pierwszym dniu szkoły Ryszard Fałek chce przekazać radomskim uczniom i nauczycielom życzenia: – Trzeba zawsze pamiętać, że warto się uczyć. Życzę również wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań, nie tylko tych szkolnych, ale również artystycznych, kulturalnych, sportowych i innych. Nauczycielom i uczniom wiele zdrowia, dobrych przyjaciół i wyrozumiałości, aby realizowane w szkołach programy były dobre i skuteczne, a młodzież wyrosła na wspaniałych pracowników w przyszłości.

Dziś odwiedzaliśmy Wasze szkoły - zdjęć szukajcie w SZKOLNEJ GALERII

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@op.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/5_edukacja/rok_szkol.png): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96