Nowoczesne zarządzanie oświatą coraz bliżej

Nowoczesne zarządzanie oświatą coraz bliżej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wdrożenie systemu  usprawni pracę w miejskich placówkach oświatowych, a także zapewni łatwiejszy dostęp do zasobów oświatowych.  System zapewni lepszy nadzór i pełną koordynację działań podejmowanych we wszystkich miejskich placówkach oświatowych z poziomu Urzędu Miejskiego – zarówno Wydziału Edukacji, jak Wydziału Budżetu. A wszystko dzięki technologii teleinformatycznej, nad której funkcjonowaniem czuwa Wydział teleinformatyczny w Urzędzie Miejskim.

Prezydent Andrzej Kosztowniak właśnie powołał Zespół Zadaniowy i Doradczy do realizacji projektu, któremu przewodniczy Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, który przybliża ideę systemu: - Chodzi np. o takie powszechnie już oczekiwane możliwości, jak m.in. elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół czy dostęp do elektronicznego dziennika lekcyjnego. Możliwy będzie zakup i instalacja sprzętu teleinformatycznego dla  placówek oświatowych, w tym zestawów komputerowych z oprogramowaniem systemowym i biurowym, a także wspomagającym zarządzanie. Oprogramowanie pozwali na racjonalizację wydatków i optymalizację zużycia energii elektrycznej.

Co bardzo istotne, miasto otrzyma prawie 5 mln zł dofinansowania unijnego na realizację tego projektu. Jego wartość całkowita wynosi 5 842 500 zł, z czego dofinansowanie unijne, stanowi 85 procent tej kwoty.

Źródło: UM Radom, red. AJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy