MOS jednak przy ul. Wierzbickiej

MOS jednak przy ul. Wierzbickiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zmiana planów podyktowana jest głównie troską o niepełnosprawne dzieci, które chodzą do szkoły przy alei Grzecznarowskiego. - Pod wpływem dyskusji ze specjalistami uznaliśmy, że lepiej dla dzieci i młodzieży z obu palcówek będzie, gdy zajęcia dydaktyczne MOS będą prowadzone w budynku po wygaszanym Zespole Szkół Gimnazjalnych przy ulicy Wierzbickiej. Zabezpieczenie przez nauczycieli wszystkich ciągów komunikacyjnych w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym byłoby bardzo trudne. W budynku przy Grzecznarowskiego będzie zorganizowany jedynie internat dla uczniów MOS-u - mówi wiceprezydent Ryszard Fałek.

Przypomnijmy, że do MOS-u mogą chodzić dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwojowymi i funkcjonowania społecznego oraz z trudnościami w nauce. Wszyscy podopieczni ośrodka muszą  posiadać specjalne zaświadczenie z poradni psychologicznej.  

W tej chwili trwa nabór do MOS. - Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci w każdy poniedziałek i środę od godziny 9 do 12 w szkole przy ulicy Wierzbickiej. Klasy w placówce będą liczyły od 12 do 16 osób. Jesteśmy przygotowani na każdą ilość uczniów. Nabór potrwa przez cały rok. Nasz ośrodek będzie miał zasięg regionalny - dodaje Ryszard Fałek.

Zatrudnienie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii będą mieli jako pierwsi pracownicy wygaszanej "dziewiątki". Oczywiście ich ewentualne zatrudnienie zależy od tego, czy wcześniej ukończą specjalne studia podyplomowe.

- Wiem, że część z nauczycieli zaliczyła już wszystkie niezbędne egzaminy. Pozostaje więc kwestia obrony pracy dyplomowej. Jeśli niektórym osobom nie uda się obronić pracy zgodnie z harmonogramem, to kuratorium przewiduje możliwość warunkowego zatrudnienia takiej osoby w ośrodku - wyjaśnia wiceprezydent Ryszard Fałek.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ruszy 1 września 2012 roku.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy