MDK. Jest miejsce dla dodatkowych grup

MDK. Jest miejsce dla dodatkowych grup
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Decyzję o utworzeniu 10 dodatkowych grup w MDK na początku lipca przekazał prezydent Radosław Witkowski. Jak mówił wówczas na konferencji prasowej, to działanie podjęte w ramach programu Radom dla Młodych, które wynikało z potrzeby poszerzenia oferty placówki. Od lat zainteresowanie udziałem w zajęciach jest większe, niż przewidziana liczba miejsc na zajęcia.

Po ogłoszeniu decyzji pojawił się problem dotyczący tego, gdzie będą odbywać się zajęcia nowych grup. W samym budynku MDK przy ul. Słowackiego nie było wystarczająco dużo miejsca, by zorganizować tam zajęcia. Dyrektor placówki Elżbieta Sobkowiak proponowała, by odbywały się one w budynku przy ul. Daszyńskiego, gdzie zajęcia prowadzi „Kuźnia Artystyczna”.

- Sprawa została rozwiązana. Mam nadzieję, że zapewni to wystarczająco dużo miejsca, a zajęcia będą przebiegać w swobodny sposób – mówi Sobkowiak.

- Zajęcia pięciu nowych grup zajęć akrobatycznych będą odbywać się z Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Jaracza. Dwa razy w tygodniu w budynku przy ul. Daszyńskiego będą odbywać się zajęcia taneczne dwóch grup. Natomiast zajęcia pozostałych trzech, w Publicznym Przedszkolu nr 5 przy ul. Ziętarskiego.

Od tego roku szkolnego na zajęcia uczęszcza 1700 podopiecznych.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy