Matura 2017. W czwartek język polski

Matura 2017. W czwartek język polski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJDo egzaminu maturalnego przystąpi w sumie Radomiu 2680 osób. W czwartek będą zdawać pisemnie język polski, w piątek maturzyści stawią czoło królowej nauk, a po weekendzie językom obcym. W Polsce w sumie do matur przystąpi ok. 283 tys. 900 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Na pierwszy ogień – obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego, który rozpocznie się o godz. 9. Na poziomie podstawowym składa się z dwóch części; testu i tekstu własnego – w drugim przypadku uczniowie wybiorą między napisaniem rozprawki a analizą tekstu poetyckiego.

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo ponadto matematykę (piątek, 5 maja) i język obcy (po weekendzie). Obowiązkowe są egzaminy z tych przedmiotów tylko na poziomie podstawowym, ale chętni mogą je zdawać również na poziomie rozszerzonym.

Maturzyści muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym, a maksymalnie do pięciu. Przedmioty do wyboru to: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

Każdego dnia matur pisemnych będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne; pierwsza o godz. 9, druga o 14. Egzaminy ustne odbędą się w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach, starej i nowej. Matury potrwają do 26 maja, a wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy