Marzenie niepełnosprawnego Bartka spełnione

Marzenie niepełnosprawnego Bartka spełnione
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJBohaterem krótkiego filmu dokumentalnego pt. „Marzenie" jest 12-letni Bartek, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Film zrealizowały uczennice Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu: Klaudia Gregorek, Magdalena Kaszuba, Żaneta Mieszczakowska i Agata Nowak pod opieką pana Jarosława Basaja – nauczyciela języka polskiego.

Pomysł na film o Bartku zrodził się z jego zainteresowania boksem. Uczennice Budowlanki wraz ze swoim nauczycielem postanowiły uwiecznić pasję chłopca i przez trzy miesiące dokumentowały jego życie w domu, szkole i czasie wolnym.

Z ponad pięciogodzinnego materiału zdjęciowego wybrały cztery minuty, podczas których ukazały marzenie chłopca oraz drogę do jego realizacji. Pojechały z Bartkiem i jego rodzicami do Warszawy na zawody bokserskie. Była to dla niego niezwykła niespodzianka, gdyż po raz pierwszy mógł zobaczyć walkę bokserską na żywo.

Dzięki filmowi uczennice chciały obalić stereotypowe myślenie o tym, że dzieci niepełnosprawne nie mają marzeń i pasji. Podczas realizacji dziewczęta poznały Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych prowadzony przez Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu, którego bohater filmu jest uczniem. Zostały tam wolontariuszkami, by pomagać innym dzieciom niepełnosprawnym.


Źródło: Budujemy przystań radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy