Jak walczyć z agresją w szkole?

Jak walczyć z agresją w szkole?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Przeciwdziałanie agresji i przemocy rówieśniczej w szkole – to temat konferencji, jaka odbyła się 5 listopada w Zespole Szkół Muzycznych z udziałem dyrektorów, pedagogów i psychologów szkół podstawowych z Radomia.

Agresja i przemoc wśród dzieci i młodzieży to zjawiska, które mają miejsce od dawna. Niepokoi jednak fakt, że występują one coraz częściej. Przed  szkołą stoi zatem ważne  zadanie  -  prowadzenie  takich działań  profilaktycznych,  aby  negatywne zachowania redukować bądź do nich nie dopuszczać.

Właśnie informacjom na temat przyczyn, form oraz skutków agresji i przemocy oraz porad, jak można im skutecznie przeciwdziałać poświęcona była konferencja, jaka odbyła się 5 listopada w Zespole Szkół Muzycznych. Wzięli w niej udział dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy szkół podstawowych z terenu miasta Radomia, które swoją opieką obejmuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2  w Radomiu - organizator przedsięwzięcia.

Konferencję otworzył wiceprezydent Karol Semik.  W pierwszej- wykładowej część konferencji  wygłosił również wykład zatytułowany „Przemoc rówieśnicza – skala zjawiska w polskich szkołach” dr Jakub Kołodziejczyk- psycholog, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek  i  publikacji naukowych.

Następnie głos zabrał w swoim wystąpieniu zatytułowanym „Co działa, co nie działa, a co szkodzi w przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej  w szkole” prof. Jacek Pyżalski- wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor licznych publikacji z zakresu agresji elektronicznej, nowych mediów, promocji zdrowia i cyberprzemocy. Ponadto profesor Pyżalski jest trenerem w obszarze komunikowania się i trudnych zachowań oraz ekspertem w dziedzinie edukacji medialnej.

Część druga konferencji przeznaczona była na warsztaty prowadzone  w dwóch grupach tematycznych:

1. Profilaktyka agresji rówieśniczej – co robić w nowej klasie?

2.Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej – Metoda Wspólnej Sprawy.

Konferencja została oceniona przez uczestników pozytywnie – jako twórcza i  doskonaląca umiejętności wychowawcze.


zcd, UM / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy