II Forum Samorządów Uczniowskich

II Forum Samorządów Uczniowskich
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=890]

To już drugie forum samorządów, organizowane z inicjatywy Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Przedstawiciele samorządów szkolnych spotkali się na warsztatach, aby wspólnie z członkami parlamentu omówić kwestie dotyczące spraw młodych ludzi w naszych mieście, wymienić się doświadczeniami i wspólnie zaaranżować nowe działania.

- Po pierwszym forum w ubiegłym roku udało nam się lepiej zintegrować i poznać nawzajem, dzięki temu łatwiej było zorganizować wiele przedsięwzięć np. warsztaty pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego, zainicjowaliśmy wmurowanie tablicy upamiętniającej rotmistrza Pileckiego i współorganizowaliśmy międzyszkolny przegląd talentów „Co za TALENT” - przyznaje Piotr Nawrot, marszałek Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia.

Dzisiaj uczniowie w grupach omawiali zagadnienia dotyczące organizacji działań samorządów uczniowskich, aktywności uczniów, podejmowanych inicjatyw i współpracy z Parlamentem Młodzieży.

Pod koniec spotkania każda szkoła rozlosowała zadania, ta która swoje wykona najlepiej, zostanie nagrodzona. Najprawdopodobniej w lutym odbędzie się spotkanie w Urzędzie Miejskim i wręczenie nagród. Wybrany zostanie wówczas najlepszy samorząd szkolny w Radomiu.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy