Gotowe dwa boiska w ramach budżetu obywatelskiego

Gotowe dwa boiska w ramach budżetu obywatelskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1246]

- Przy takich okazjach widać najlepiej, jak wielką siłę ma mobilizacja społeczna, jak wiele można osiągnąć, gdy stawiamy sobie wspólny cel i konsekwentnie do niego dążymy – powiedział prezydent Andrzej Kosztowniak.

Budowa boiska szkolnego i bieżni przy PSP Nr 4 – to zadanie zgłoszone w obszarze II, które zdobyło 5 952 punktów. Boisko ma powierzchnię 55 m x 28 m, wykonaną  z trawy syntetycznej. Oprócz boiska powstała też czterotorowa bieżnia długości 60 m,  również o nawierzchni poliuretanowej.

Budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy PG nr 12 zdobyła 3 267 punktów w obszarze III. To boisko ma wymiary 26 m x 52 m. Oba boiska są wyposażone w piłkochwyty i oświetlone.

Wykonawcą obu inwestycji jest radomska firma „Kasmar”, wyłoniona w drodze przetargu. Koszt budowy zamknął się kwotą 769.448,01 złotych.

Tegoroczny budżet obywatelski jest już praktycznie zrealizowany. Przypomnijmy, że  ramach budżetu obywatelskiego, który w tym roku realizowany jest w Radomiu po raz pierwszy, mieszkańcy wybrali 11 projektów spośród ponad stu dwudziestu zgłoszonych wcześniej wniosków. Na ich realizację w roku 2014  Prezydent Radomia zabezpieczył kwotę 3 mln złotych, po 500 tysięcy na każdy z obszarów. Projekty zgłaszane były dla pięciu obszarów miasta, jest też pula projektów ogólnomiejskich.

W ramach tych działań zmodernizowano również urządzenia outdoor fitness w parku na osiedlu Południe. Gotowy jest też projekt dla obszaru IV, polegający na termomodernizacji budynku przy ul. Królowej Jadwigi 15. Można już także korzystać ze zmodernizowanego  terenu do celów rekreacyjno - sportowych przy  ul. Wolanowskiej, w pobliżu  bloków socjalnych.

Kilka tygodni temu zakończono budowę dwóch innych boisk, które zgodnie z wolą mieszkańców powstały przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej i gimnazjum nr 10 przy ul. Długojowskiej. Zakończył się także kapitalny remont budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w parku Leśniczówka.

Realizowane są też projekty ogólnomiejskie.  Dzięki jednemu z nich nie rośnie góra śmieci i  nie dochodzi do marnowania na Giełdzie Rolnej żywności, która redystrybuowana jest przez Radomski Bank Żywności. W ramach drugiego z projektów ogólnomiejskich od połowy września rozpocznie się szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy ponad 500 dziewczynek.

Dzięki przetargom na wykonawstwo poszczególnych projektów udało się zaoszczędzić 381 tysięcy złotych w stosunku do kwot szacowanych na poszczególne projekty z listy. 

Pozwoliło to na wzięcie pod uwagę pięciu kolejnych, "nadprogramowych" projektów, które otrzymały największą liczbę głosów radomian, a wcześniej były „pod kreską”.

Źródło: UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/boisko_bo_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96