"Elektronik" drugi na Mazowszu!

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najwyżej wśród radomskich techników uplasowało się Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte. "Elektronik" zajął drugie miejsce na Mazowszu, a siódme w kraju. W województwie 22. pozycję zajęło Technikum w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich, a 30. - Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.

W gronie liceów,najwyżej spośród radomskich placówek uplasowało się VI LO im. Jana Kochanowskiego. Zajęło dziewiąte miejsce na Mazowszu i dziewiętnaste w kraju. III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego zajmuje 179. miejsce w kraju, a IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego 190. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri zajęło miejsce 258.

Celem rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Kryteria ocen rankingu liceów: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur (osobno przedmioty obowiązkowe i dodatkowe). Kryteria oceny techników: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur (osobno przedmioty obowiązkowe i dodatkowe), wyniki egzaminów zawodowych.


Źródło: UM Rado/ red. A.J./ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy