Do MDK wróciła Elżbieta Sobkowiak

Do MDK wróciła Elżbieta Sobkowiak
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zamieszanie wokół dyrektorki Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej trwa. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki uchylił decyzję Prezydenta Miasta Andrzeja Kosztowniaka w sprawie jej odwołania.

- W sprawie pierwszego odwołania sprawa toczy się w sądzie, w przypadku drugiego będziemy odwoływali się od decyzji wojewody – mówi wiceprezydent Ryszard Fałek. - Przygotowywane są dokumenty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami stanowisko dyrektora pełni w tym momencie Elżbieta Sobkowiak – dodaje.

Czy zamieszanie wokół MDK, nie wpływa źle na jego funkcjonowanie?

- Zapewne nie jest to korzystne, ale jeszcze gorzej, kiedy osoba kierująca tego typu placówką nie ma zaufania u swojego pracodawcy. Dyrektor ma obowiązek realizować zadania swoich przełożonych, a nie próbować odwołać ich ze stanowiska. Dla mnie to jest oczywiste – mówi wiceprezydent Ryszard Fałek. - Niezrozumiałe są dla mnie decyzje sądu i wojewody. Konsekwentnie popieram stanowisko prezydenta w tej sprawie. Pracownik nie może działać na niekorzyść swoich przełożonych. Wykorzystamy wszelkie możliwości prawne, aby odwołać Elżbietę Sobkowiak ze stanowiska – dodaje.

- Nauczyciele robią swoje, zajęcia prowadzone są tak jak należy. Całe to zamieszanie dotyczy jedynie mojej osoby. Jestem pewna, ze to co robię, jest zgodne z prawem. Wypełniam wszystkie obowiązki, które należą do moich kompetencji – mówi Elżbieta Sobkowiak, dyrektor MDK.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy