Cyfrowy skandal w radomskim magistracie

Cyfrowy skandal w radomskim magistracie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Termin zgłaszania wniosków minął 30 kwietnia. Wysłaliśmy je 27 kwietnia pocztą. Ewidentnie nie dotarły do wojewody mazowieckiego na czas - powiedział nam dzisiaj dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Leszek Pożyczka.

W związku z tym żadna radomska szkoła w najbliższym czasie nie dostanie pieniędzy na sprzęt komputerowy i nie zrealizuje programu "Cyfrowa szkoła". A radomskie szkoły złożyły 25 wniosków.

27 kwietnia przypadał w piątek, a 30 kwietnia w poniedziałek. Dlaczego nie dostarczono wniosków do Warszawy osobiście? Kto odpowie za to niedopatrzenie?

- Decyzje podejmie prezydent Andrzej Kosztowniak - stwierdził dziś koło południa Pożyczka.

I rzeczywiście.

- Po rozmowie z pracownikami Wydziału Edukacji podjęto decyzję o zwolnieniu osoby, która bezpośrednio koordynowała projekt. Dwie osoby, które ją nadzorowały, zostały ukarane dyscyplinarnie zgodnie z kodeksem pracy - poinformował nas po godz. 13 sekretarz miasta Rafał Czajkowski.


Przypomnijmy: szkoły podstawowe z Mazowsza otrzymają 5,8 mln zł na realizację programu MEN "Cyfrowa szkoła". Pieniądze te są przeznaczone na sprzęt komputerowy.

Mazowieckie samorządy złożyły 176 wniosków, które objęły 607 szkół (38% wszystkich mazowieckich placówek) na łączną kwotę dofinansowania ponad 71 mln zł. 499 szkół spełniło warunki formalne. W związku z tym, ze zapotrzebowanie przekroczyło kwotę przyznaną Mazowszu, wybrano szkoły poprzez losowanie. Zadania, na które udzielono dofinansowania muszą zostać zakończone i rozliczone do końca 2012 r.

Więcej informacji na temat "Cyfrowej szkoły" TUTAJ.


Karolina Sierka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy