Akordeoniści z Radomia nagrodzeni!

Akordeoniści z Radomia nagrodzeni!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1060]

Podczas trwających od  środy (23 kwietnia) i zakończonych w sobotę (26 kwietnia) XVIII Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych "Sanok 2014" każdy z radomskich uczestników tego konkursu został dostrzeżony przez jury pracujące w międzynarodowym składzie.

W kategorii solistów do 12 lat, gdzie prezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu, drugie miejsce zajął Miłosz Prusiński z klasy Dariusza Figarskiego.

W kategorii solistów do 16 lat zwyciężył 13 letni Piotr Motyka z klasy Artura Miedzińskiego, a 12 letni Piotr Poterała z klasy Tomasza Gieronia otrzymał wyróżnienie. Obydwaj chłopcy pozostawili za sobą wielu starszych kolegów z Polski i zagranicy.

W kategorii solistów do 19 lat drugie miejsce zajęli ex equo dwaj radomianie - Bartosz Kołsut z klasy Artura Miedzińskiego oraz Piotr Zarzyka przygotowywany do tego konkursu przez prof. Elwirę Śliwkiewicz-Cisak z Lublina.

Bartosz Kołsut wystąpił także w innej konkursowej kategorii - muzyki rozrywkowej i okazał się tam najlepszy uzyskując pierwsze miejsce. Niejako "na deser" przewodniczący jury prof. Bogdan Dowlasz ogłosił, że pierwsze miejsce w kategorii rozrywkowych zespołów kameralnych z użyciem
akordeonu przyznano grupie Frument Project, w którym główną rolę odgrywa absolwent radomskiej szkoły muzycznej - Patryk Walczak.

Przypomnieć należy, że Bartosz Kołsut jest już tegorocznym zdobywcą tytułu Muzyk Roku 2014 i za kilka tygodni będzie także reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji w niemieckiej Kolonii.

Frument Project to też już grupa z tradycjami. Jest zdobywcą radomskich Muzycznych Kazików w roku 2013, a ostatnio można ich było zobaczyć w telewizyjnym programie "Must Be The Music".

W Sanockim festiwalu oceniały wykonawców trzy równolegle pracujące komisje złożone z międzynarodowych autorytetów muzyki akordeonowej z Polski, Słowacji, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Włoch.

Podsumowujący Konkurs przewodniczący jury prof. Bogdan Dowlasz z Akademii Muzycznej w Łodzi podkreślił, że w czasie całych zmagań konkursowych jury przesłuchało łącznie ponad 250 uczestników reprezentujących Polskę, Czechy, Słowację, Ukrainę, Litwę, Białoruś i
Mołdawię.

Gościem konkursu w Sanoku był również światowej sławy akordeonista  Jurii Szyszkin, który wystąpił ze swoim koncertem oraz prowadził indywidualne lekcje mistrzowskie. W lekcjach tych  spośród radomian udział wzięli m.in. Bartosz Kołsut, Piotr Motyka i Piotr Poterała.

Źródło: ZSM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy