Sztuka Grzegorza Bartosa wystawiana w Hadze!

Sztuka Grzegorza Bartosa wystawiana w Hadze!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Rzadko zdarza się, że teksty radomskich pisarzy trafiają na teatralne afisze na Zachodzie. A to właśnie udało się Grzegorzowi Bartosowi. "Bloot en levenloos" ("Nadzy i martwi") - sztuka o polskich emigrantach - na deskach teatru w Hadze!

„Nadzy i Martwi” w haskim teatrze Dakota to produkcja nowo powstałej polsko-niderlandzkiej fundacji artystycznej. Spektakl ma postać multimedialnego spektaklu, który w swej inscenizacji połączy sztukę teatralną i filmową. "Nadzy i martwi" będą wystawiani zarówno w języku polskim (listopad 2013) jak i niderlandzkim (marzec 2014).


Tekst, opisujący wycinek polskiej rzeczywistości emigracyjnej w Holandii, Grzegorz Bartos stworzył na bazie własnych doświadczeń. Dramat ten został doceniony i nagrodzony na współczesnej polskiej scenie literackiej. Więcej o Grzegorzu Bartosie i sztuce pisaliśmy TUTAJ.


Spektakl w języku polskim: 14, 15 listopada. Miejsce spektaklu: Teatr DAKOTA, ZuidlarenstraAt 57, 2545 VP Den HaAg; rezerwacja: wWw.theaterdakota.nl; godz.: 20:15; cena biletu: 12 €

RED, Fot. archiwum cozadzien

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/bloot_en_levenloos_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96