Klimakterium... i już!

Klimakterium... i już!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym": Krycha, Zosia, Pamela, Malina. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Jest to problem bliski każdej kobiecie, ale nadal traktowany jako temat tabu. Bohaterki spektaklu podpowiedzą płci pięknej, jak radzić sobie w tym okresie życia i zrobią to w sposób niekonwencjonalny z dozą humorystyki i przystępności. Na przykład jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne "babskie" spotkania na których można porozmawiać na "wstydliwe" tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety "rapują" na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

Data: 03.06.2012
Miejsce: Sala Koncertowa UM, Żeromskiego 53
Godzina: 19.00
Cena biletu: 75zł, 60 zł


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
klimakterium.art.pl


Źródło: klimakterium.art.pl

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy