Huczne urodziny Teatru Resursa

Huczne urodziny Teatru Resursa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Impreza "Autor, autor, autor" rozpoczęła się od spektaklu złożonego z fragmentów sztuk, wystawianych jak dotąd przez teatr. Na urodziny zaproszeniu byli wszyscy autorzy, stawiło się trzech: Grzegorz Bartos, Marcin Kępa i Sebastian Równy. Wszyscy dostali koszuli z logiem teatru, w których później chętnie pozowali do (prywatnych!) zdjęć. Urodziny uświetnił recital młodej wokalistki Joanny Pawliny.

Teatr dla Dorosłych "Resursa” powstał w październiku 2011 r. z inicjatywy teatrologa Roberta Stępniewskiego, który zajmuje się reżyserią spektakli. Zaczęli adaptacją "Diabłów" Sebastiana Równego, potem były m.in. "Pamiętniki Stefana Czarnieckiego" Witolda Gombrowicza, "Szef wszystkich szefów" Larsa von Triera, „Wybryk (każdy akt kosztuje dolara)” Stanisława Ignacego Witkiewicza, "Byłem cztery miesiące w Amsterdamie" na podstawie fragmentów prozy Teresy Opoki, Grzegorza Bartosa i Marka Modzelewskiego.

Zobacz galerię zdjęć

- Staramy się, żeby nasz repertuar był tyleż radomski, co autorski. Jako amatorzy mamy ten przywilej wybierania sztuk często trudniejszych, mniej znanych, niekomercyjnych, takich które pokazują, co nam w duszy gra. Nie musimy robić burlesek - tłumaczył Robert Stępniewski.

W ciągu 3 lat Teatr Resursa zrealizował 7 premier i zagrał ponad 30 przedstawień. Występował w Radomiu, Pionkach, Wsoli, Jedlni Letnisko, Piotrkowie Trybunalskim i Horyńcu-Zdroju, gdzie zresztą - na XXXIV Biesiadzie Teatralnej - został uhonorowany dwiema  nagrodami.

RED, fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/autor_resursa_teatr_32.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96