Carmen Latina

Carmen Latina
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

"Carmen Latinę" charakteryzuje intrygująca fabuła, barwne postaci, olśniewające układy choreograficzne, imponująca scenografia, a nade wszystko - porywająca muzyka w nowej aranżacji i brawurowym wykonaniu. Wielkie, znane wszystkim doskonale hity wersji operowej zabrzmią w spektaklu bardzo współcześnie.

Akcja musicalu została osadzona w fikcyjnym państwie Santa Maria w realiach Ameryki Łacińskiej XX w. Historia wielkiej namiętności rozgrywa się na tle reżimu, rewolucji i zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.


Tytułowa Carmen to tajemnicza, seksowna, niedostępna i bardzo pociągająca kobieta, która widzi przeszłość i przyszłość za pomocą czarów. Nieposkromiona natura i efektowna uroda są jej wielkimi atutami, ale i przekleństwem, które doprowadza do szaleństwa mężczyzn, a ją samą prowadzi do zguby...

Nie wystawiana dotąd w Polsce sztuka „Carmen Latina" odniosła spektakularny sukces, między innymi w: Austrii, Danii, Włoszech, Finlandii. Została przetłumaczona na zlecenie radomskiego Teatru. Polskie teksty piosenek napisał Andrzej Ozga, autor przekładów takich musicalowych przebojów jak: "Evita", "Grease" czy "Dzwonnik z Notre Dame".

Prapremierę wyreżyserował Tomasz Dutkiewicz, twórca znany doskonale radomskiej publiczności z realizacji „Piaf". W przedstawieniu weźmie udział niemal cały Zespół Teatru Powszechnego oraz zaproszeni do współpracy aktorzy i zawodowi tancerze.

Spektakl będzie można zobaczyć od piątku (20 kwietnia) do niedzieli (22 kwietnia) o godzinie 18.00. 


źródło: Teatr Powszechny w Radomiu

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy