„Bobok” zaczyna sezon

„Bobok” zaczyna sezon
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Akcja spektaklu rozgrywa się w bardzo nietypowej scenerii – na cmentarzu. To właśnie tutaj trafia sfrustrowany, przeżywający męki twórczej niemocy literat, Iwan Iwanowicz, by dostarczyć sobie odrobinę rozrywki – popatrzeć na pogrzeb. Pisarz szybko przekonuje się, że – wbrew powszechnemu wyobrażeniu – w miejscu kontemplacji, ciszy i ostatecznego spoczynku… tętni życie. Ze zdumieniem zaczyna przyglądać się temu, co dzieje się wokół. A dzieje się niemało… Z obserwacji i podsłuchanych rozmów niezbicie wynika, że życie po śmierci to nie raj wypełniony spokojem i światłem, a rzeczywistość (?) kipiąca całkowicie doczesnymi ambicjami, marzeniami, pragnieniami, wypełniona ludzkimi wadami i zaletami, sympatiami i animozjami. Czyż zatem śmierć nie jest kresem ziemskich problemów i trosk? Kim (lub czym) jest tajemniczy Bobok? I czy krótka „wizyta” po drugiej stronie może odmienić życie Iwana?

W „Boboku” – podobnie jak w życiu – sprawy ostateczne splatają się z błahymi, śmiech z refleksją, komedia z dramatem. Wbrew poważnej tematyce utwór Dostojewskiego jest dowcipny, pogodny, pełen ironii i dystansu do ludzkich słabości.

Radomski spektakl reżyseruje Grigorij Lifanov, znakomity rosyjski twórca, znany z takich przedstawień, jak „Zbrodnia i kara” czy „Anna Karenina”. Współreżyseria Evgeny Sivko. Zagrają: Elżbieta Mielnik – Catiche, Nowy, Magdalena Mioduszewska – Awdotia Ignatiewna, Platon Nikołajewicz, Przemysław Bosek – Portret, Lebieziatnikow, Babuszka, Marek Braun – Iwan Iwanowicz, Tarasiewicz, Adam Majewski – Siemion Ardalionowicz, Generał Pierwojedow, Optymista, Hubert Waljewski – Odbicie w lustrze, Kliniewicz. Scenografię przygotowała Julia Selavri.

Premierę zaplanowano na piątek, 16 września na godz. 19 na Scenie Kameralnej.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy