SZYDŁOWIEC. Znamy plan tegorocznych Zygmuntów

SZYDŁOWIEC. Znamy plan tegorocznych Zygmuntów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJO godz. 12 odprawiona zostanie uroczysta suma z procesją wokół kościoła. Po mszy świętej zostanie odegrany hejnał z wieży ratuszowej. O godz. 13 oficjalnie rozpocznie się tegoroczne świętowanie. Tradycyjnie już burmistrz Artur Ludew złoży także imieninowe życzenia panom o imieniu Zygmunt, którym zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Muzycznie na rynku będzie od godz. 17. Wtedy na scenie wystąpią zespoły Zjednoczony Ursynów i TADEK. Od godz. 18.30 wystartuje rockowe granie w wykonaniu Black Radio, a na zakończenie wieczoru wystąpi zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Ci, którzy chcą mieć fajną pamiątkę z XV Szydłowieckich Zygmuntów będą mogli skorzystać z foto budki. Uwaga – będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdami zygmuntowskiej sceny.

3 maja w Szydłowcu uczczona zostanie kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji. Zostaną złożone kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki o godz. 10, a w szydłowieckiej farze odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną uroczystości patriotycznych zapewni Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Kapturskiego.

Od godz. 9 na boisku Orlik przy ulicy Sportowej w Szydłowcu rozgrywany będzie IX Szydłowiecki Turniej Piłki Nożnej z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Trzeciomajowe popołudnie będzie atrakcyjne dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych przygotowane zostaną darmowe zjeżdżalnie pneumatyczne. O godz. 14 wystartuje IV Bieg Zygmuntów. Zawodnicy pokonają 5 kilometrową trasę ze startem i metą na Rynku Wielkim. Po dekoracji zwycięzców na zygmuntowskiej scenie będzie można obejrzeć liczne prezentacje grup wokalnych i tanecznych w wykonaniu dzieci i młodzieży. Na zakończenie wieczoru wystąpią: Anna Bębenek i Darek Bernatek.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy