Wystawa prac Andrzeja Minajewa otwarta

Wystawa prac Andrzeja Minajewa otwarta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W piątek 15 listopada o godz. 18 w "Łaźni" przy ul. Żeromskiego 56 otwarta została wystawa dotychczas nieeksponowanych prac Andrzeja Minajewa. Zobaczcie zdjęcia z wernisażu!

Andrzej Minajew (1946 – 2012) -absolwent ASP w Warszawie, malarz, grafik i rysownik, związany z naszym miastem. Należał do najbardziej znanych i popularnych w Radomiu malarzy. Jego pejzaże tworzyły cykl ukazujący krajobrazy czterech pór roku. Kochał też malować i rysować widoki rodzimego miasta. Zwano go dlatego Radomskim Canaletto. Nagradzany i wyróżniany na wielu wystawach i konkursach malarskich. W latach 1986 - 1987 i 1989 - 1990 stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, a w 1991 r. - Wojewody Radomskiego. Za całokształt dorobku artystycznego nagrodzony przez Prezydenta Miasta Radomia w 1989r. Prace w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Galeria zdjęćŹródło: KŚTiG "Łaźnia" / zdj. A. Minajew

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/minajew_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96