Wykład Ryszarda Czajkowskiego

Wykład Ryszarda Czajkowskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wykład poprowadzi autor programu telewizyjnego "Przez lądy i morza", reżyser, fotograf i podróżnik - Ryszard Czajkowski. Jego  pasją są podróże po najpiękniejszych zakątkach świata i poznawanie innych, niekiedy odległych kultur - odwiedził wszystkie kontynenty.


fot. Ryszard Czajkowski
W pierwszą wyprawę udał się na Antarktydę i Spitsbergen. W dorobku podróżnika można znaleźć kilkadziesiąt filmów podróżniczych, a także ponad 200 programów emitowanych w telewizji. Podczas każdej wyprawy Ryszard Czajkowski sporządza dokumentację w postaci fotografii i reportaży. Na swoim koncie ma przeszło 20 indywidualnych wystaw zdjęć prezentowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W kręgu zainteresowań podróżnika jest jednostka ludzka, to na niej skupia swoją uwagę podczas dalekich wojaży, jednocześnie próbuje odnaleźć źródło motywacji danych zachowań oraz ich kulturalne i religijne uwarunkowania. Został uhonorowany za swoją działalność - góra na Antarktydzie nosi jego nazwisko - Czajkowski Needle. Należy również do prestiżowego klubu "The Explorers Club".

Wykład multimedialny Ryszarda Czajkowskiego - "Trudno uwierzyć, ale to wszystko jest Afryka" rozpocznie się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego o godzinie 12.00. Należy on do cyklu spotkań afrykańskich, które organizowane są w ramach wystawy "Tajemnice Czarnego Lądu".

Wstęp na wykład - 2 zł.

Źródło: Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum im. J. Malczewskiego

red. D.T.-P.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy