Powiedzieć obrazem - wystawa w Łaźni

Powiedzieć obrazem - wystawa w Łaźni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Anna Maria Iwańska (Gołdzińska) - artystka od lat związana jest z ziemią zwoleńską, gdzie tworzy i mieszka. W 2006 r. ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie; specjalizacja: projektowanie zabawek. Absolwentka Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, Wydziału Grafiki. Dyplom pod opieką artystyczną prof. Grzegorza Mazurka i dr. Sławomira Plewki uzyskała w 2011 r. w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Ziemi Zwoleńskiej. Zawodowo zajmuje się projektowaniem materiałów wydawniczych i reklamowych. Pracuje jako grafik w Europejskim Wydawnictwie Informacji Technicznych (EWIT). Wypowiada się w technikach grafiki, malarstwa i rysunku. Jej ulubione tematy to: pejzaż, martwa natura i portret.

"Grafika i rysunek stanowią dla mnie niejako sanktuarium dyscypliny, określonych ram i zasad, z których wyłania się spontaniczne malarstwo. Z czasem zaczęłam łączyć ze sobą te dwa nurty. Powiązanie grafiki i malarstwa było efektem nieuniknionym. Tradycyjne techniki plastyczne zawsze mnie przyciągają i jednocześnie wyciszają. Nie wyobrażam sobie całkowitego odejścia od sztalug, na rzecz popularnych dzisiaj technik cyfrowych i odwrotnie. Grafika cyfrowa łączy w sobie pewne normy, wychodzi z tradycji. A tradycji nie da się zresetować, choćby „kliknięciem” Ctrl Z! I to mnie fascynuje, a także zachęca do ciągłego tworzenia i poszukiwania nowych form. Marzy mi się jednorodny cykl obrazów, które by „wyczerpały” temat, pokazały „w pełni” moje myśli. Przyjdzie na to czas…".

 

 

Źródło: Łaźnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy