Piękno kobiecego ciała, czyli wystawa Łukasza Rudeckiego

Piękno kobiecego ciała, czyli wystawa Łukasza Rudeckiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Łukasz Rudecki jest stypendystą kamienicy artystycznej przy ul. Rwańskiej i to już kolejna ekspozycja radomskich artystów, którzy mają pracownie w pomieszczeniach udostępnionych przez gminę.

JAK ŁUKASZ RUDECKI PRACUJE W KAMIENICY ARTYSTYCZNEJ POKAZYWALIŚMY TUTAJ

Jego malarstwo - którego głównym tematem stało się kobiece ciało - przesycone jest spokojem, światłem, nawiązuje do impresjonistów, przywodzi na myśl obrazy Degas'a czy Cezanne'a.

- Malując ostatnie obrazy w pracowni przy ul. Rwańskiej 7 pomyślałem o "Wielkich kąpiących" Cezanne'a. Monumentalność i aluzyjność tego tytułu mnie zaintrygowała. Patrząc na swoje obrazy i planowaną wystawę w Łaźni oraz po rozmowie z Kazimierzem Łyszczem pojawił się pomysł na tytuł "Wielkie niekąpiące!" - mówi Łukasz Rudecki.

Zobacz galerię zdjęć

Dr Łukasz Rudecki to urodzony w 1979 roku w Radomiu absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Wydział Sztuki UTH). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zrealizował 6 wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Szczecin, Łódź). Uczestniczył w ok. 40 wystawach zbiorowych, m.in. (Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był dwukrotnie nagradzany. W roku 2009 po obronie rozprawy zatytułowanej „ N-FIGURY. Konkret, aluzja, symbol w moim malarstwie“ otrzymał tytuł doktora sztuk plastycznych. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.


Źródło: KŚTiG "Łaźnia" / Fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy