"Mistrz i Uczniowie" - cykliczna wystawa

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Podczas piątkowej wystawy będzie można zobaczyć prace tytułowego mistrza - profesora Macieja Bieniasza, które powstały w ciągu ostatnich 6 lat oraz prace Anety Jurczyńskiej i Małgorzaty Rozenau.

Pierwsza odsłona wystawy prezentowały obrazy wielkoformatowe Kazimierza Cieślika, asystenta z pracowni malarstwa Macieja Bieniasza.

Inicjatorem i pomysłodawcą cyklu jest kurator wystawy profesor Stanisław Zbigniew Kamieński. W jednej sali będzie eksponowany przez trzy miesiące dorobek artystyczny Macieja Bieniasza, a w drugiej dostępna będzie galeria prac jego asystentów: Kazimierza Cieślika, Anety Jurczyńskiej, Małgorzaty Rozenau, Andrzeja Tobisa. Całość wystawy będzie zwieńczona wydawnictwem, którego promocja zaplanowana jest na finisaż. Podczas trwania wystawy odbędzie się cykl spotkań z artystami prezentującymi swoje prace. Ponadto w "Łaźni" planowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach programu edukacyjnego o sztuce.

-Zapraszamy na najważniejszą wystawę Galerii "Łaźnia". Będzie to trzecia odsłona z cyklu "Mistrz i Uczniowie" zapoczątkowanego w 2009 roku. Chcemy prezentować profesorów sztuki i ich uczniów, dyplomantów lub asystentów. Chcemy w ten sposób w pewien sposób sprawdzić czy współpraca między artystami widoczna jest w twórczości ucznia - poinformowała Agnieszka Sieradzka, kierownik Galerii "Łaźnia".

-Cykl Macieja Bieniasza posiada dość przygnębiającą wymowę, choć sam autor jest pogodzony z życiem. Za pośrednictwem sztuki pragnie uświadomić odbiorcom wartość życia, a motyw czaszki, który często pojawia się w jego twórczości, mówi poniekąd o życiu wiecznym po śmierci. Śmierć traktowana jest tu jako nierozerwalny element ludzkiej egzystencji - powiedział kurator wystawy profesor Stanisław Zbigniew Kamieński.

Data: 11.05.2012
Miejsce: Galeria Sztuki "Łaźnia", ul. Traugutta 31/33
Godzina: 17.00

Dorota Trojanowska/Fot. Łukasz Stańczuk

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy