Do Szydłowca zjechali malarze z całej Polski

Do Szydłowca zjechali malarze z całej Polski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tym roku do Szydłowca zjechało się ponad dwudziestu artystów.
- Część tych osób z chęcią do nas wraca. Oprócz malarzy z naszych okolic, na tegoroczny plener przyjechali również artyści z wielu polskich miast, takich jak: Warszawa, Kraków, Nowy Wiśnicz, Nałęczów, Kazimierz Dolny - mówi Barbara Tataj z Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu Zamek.

Dla artystów okolice Szydłowca to wymarzone miejsce do pleneru. Miasto położone jest nad rzeczką Korzeniówką, na pograniczu Równiny Radomskiej i pasma Wzgórz Koneckich, w pobliżu znajdują się wyrobiska po kamieniołomach oraz lasy. Interesującym motywem są również zabytki: gotycki kościół, gotycko-renesansowy zamek, późnorenesansowy ratusz, kirkut, stare uliczki.

Tegoroczny plener rozpoczął się w piątek 17 sierpnia i jest to dzień organizacyjny, chociaż niektórzy artyści już dziś zaczęli tworzyć swoje prace. Większość z nich maluje farbami olejnymi i pastelami.
Plener w Szydłowcu potrwa do 24 sierpnia. - Tego dnia podsumujemy całą imprezę. Odbędzie się również przegląd wszystkich prac - wyjaśnia Barbara Tataj. - Z kolei w listopadzie odbędzie się poplenorowa wystawa prac.

Najlepsze prace można na stałe oglądać w SCKiS - Zamek. W tamtejszej "Galerii Szydłowiec" zgromadzono już ponad sto prac z siedmiu plenerów.

Norbert Nowocień / fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy