Październikowa akcja pomocy bezdomnym zwierzętom! - Zwierzyniec - Co za dzień
baner

Październikowa akcja pomocy bezdomnym zwierzętom!


W październikowe weekendy zbierano żywność dla bezdomnych psów i kotów z radomskiego schroniska.


W Carrefourze, E. Leclercu i w M1 przed Realem odbyła się zbiórka żywności dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Psów i Kotów, który znajduje się na obrzeżach Radomia (ul. Witosa 96). Do koszów przed kasami można było wrzucać: suchą karmę, makarony, puszki, witaminy. Z pewnością przydały się również: szampony dla zwierząt, obroże przeciwpchelne, środki czystości (by umyć i odkazić boksy i budy), koce, stare ubrania, miski, które nie pękają pod wpływem dużego mrozu.

Akcje trwały do godz. 16 w piątki do zamknięcia marketów w niedziele. Zbiórka wspierana była przez wolontariuszy, którzy na co dzień pomagają i opiekują się opuszczonymi zwierzętami. Ludzi dobrego serca ciągle brakuje – podczas zbiórki można było uzyskać informacje, jak wspierać radomskie schronisko, jak wstąpić w szeregi wolontariuszy i aktywnie uczestniczyć w życiu schroniska i jego podopiecznych.

Bezdomne psy i koty czekają na swoje nowe domy i nowych opiekunów, którzy obdarzą ich ciepłem, miłością, otoczą opieką. W miejscach zbiórek znalazła się ekspozycja zdjęć zwierząt, które są gotowe do adopcji. Wszelkich informacji na temat tej formy pomocy zainteresowani uzyskiwali podczas akcji przy koszach z żywnością. Radomskie schronisko zapraszało osoby chętne do roznoszenia ulotek podczas zbiórki.

Harmonogram zbiórek:

7- 9 października - Carrefour ul. Żółkiewskiego 4

14-16 października - E.Leclerc ul. Toruńska 1

21-23 października - Real - Centrum Handlowe M1 ul. Grzecznarowskiego 

Zbiórki żywności to akcje cykliczne, organizowane każdego roku w październiku. Ale to nie jedyna forma pomocy, jaką możemy zaoferować bezdomnym zwierzętom. W schronisku brakuje bud, kuwet, starych ubrań, kocy (którymi można wyścielać mieszkanko psa). Zrobienie budy może być świetną zabawą dla majsterkowiczów, a dla psiaka to jedyny dom, który ochroni go przed zimnem, śniegiem, deszczem, w nim będzie czekać na nowych opiekunów. Otwórzmy się na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Pomóżmy tym biednym zwierzętom, które tak dotkliwie zostały potraktowane przez bezdusznych ludzi.   

Niezbędne informacje można uzyskać na stronie http://www.schronisko.radom.pl/
baner

K.S.


Polecany artykuł

Czy zwierzęta mogą chodzić do ortopedy? Lek. Wet Michał Stelmaszyk- Lekarz weterynarii, na co dzień pracujący w Lublinie. Członek...

x