Zaszczep się przeciwko grypie - Zdrowie - Co za dzień
baner

Zaszczep się przeciwko grypie


Ruszyła kolejna tura darmowych szczepionek przeciwko grypie, skierowana do seniorów naszego miasta. Osoby, które ukończyły 65 r.ż. będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepionek.


Punkt szczepień będzie się znajdować przy ul. Lekarskiej w Poradni Konsultacyjnej Szczepień. Lekarze i pielęgniarki zapraszają seniorów między godz. 14 a 17. Akcja ta jest drugą z kolei - tym razem do wykorzystania mamy 300 szczepionek za kwotę 7 tys. zł. Pierwsza tura odbyła się we wrześniu i październiku - wtedy miasto miało do rozdysponowania ponad 3,5 tys. dawek leku przeciwko grypie. W związku z tym, że w tych miesiącach nie wszyscy skorzystali z darmowych szczepień, magistrat postanowił dokupić jeszcze 300 szczepionek.

baner
Jak mówią specjaliści, osoby po pięćdziesiątce i dzieci, czyli ci, którzy najbardziej są narażeni na powikłania pogrypowe, powinny się zaszczepić. Okres intensywnych zachorowań na tę chorobę zbliża się wielkimi krokami - to czas między styczniem a marcem, zatem nie ma na co czekać. Przeciwciała chroniące przed wirusem powstają już po tygodniu, ale konkretną odporność będziemy mieć dopiero po 14 dniach od przyjęcia dawki leku. Należy pamiętać, by szczepionka była aktualna - wirus grypy co roku mutuje, zatem zeszłoroczny odpowiednik szczepionki nie będzie działać.

Wszyscy dobrze wiemy, z czym wiąże się grypa i jej ewentualne powikłania. Możemy temu zapobiec. Skorzystajmy z darmowych szczepionek i cieszmy się zdrowym ciałem (i duszą). 

Źródło: www.szpital.radom.pl

red. K. S.


Polecany artykuł

Konkurs plastyczny Trwa konkurs plastyczny pt. „Chociaż moja babcia i dziadek zapominają, ja zawsze o nich...

x