Hipster. A kto to? - Moda i uroda - Co za dzień

Hipster. A kto to?


Stereotypowy hipster kojarzył się dotychczas z flanelową koszulą w kratę, czapką rodem z lat 80. i grubymi oprawkami od okularów, ale to już przeszłość. Komercyjny styl, który każdy może naśladować nie jest zgodny z dewizą hipstera.


W świecie mody przez dziesiątki lat przewinęło się wiele różnych stylów i subkultur.  Kiedyś na topie byli hipisi, nieco później puncy, a jeszcze niedawno skejci.  Aby być w którejkolwiek z wyżej wymienionych grup, nie wystarczało ubrać się jak oni, ale także podzielać ich ideologię, styl życia i muzykę.
Hipster to stosunkowo nowe zjawisko w kulturze, dlatego próba zdefiniowania tego stylu nie jest prosta.  Za hipsterem nie stoi szczególna ideologia. Nie musi on słuchać określonej muzyki, nie ma nakazu jazdy na desce czy życia w określony sposób.  Hipster skupia się na modzie i stylu, jego celem jest noszenie tego, czego jeszcze nikt nie nosił, łączenie ubrań w niebanalny sposób oraz poszukiwanie nowych, modowych rozwiązań. Zgodnie z kierunkiem myślenia hipstera, modne jest to, czego jeszcze nikt nie widział. Jego strój ma być unikatowy i niepowtarzalny, odbiegający od tego, co proponują sieciówki. Należy podkreślić, że hipsterów nazywa się również trendsetterami, ponieważ ich kreacje bardzo często stanowią inspirację dla projektantów, którzy nowatorskie pomysły przenoszą na wybiegi.

Hipsterskie nowości trafiają również na półki popularnych sklepów sieciowych.  Stereotypowy hipster kojarzył się dotychczas z flanelową koszulą w kratę, czapką rodem z lat 80. i grubymi oprawkami od okularów, ale to już przeszłość. Komercyjny styl, który każdy może naśladować nie jest zgodny z dewizą hipstera. Hipster ma się wyróżniać z tłumu i to on ma za zadanie wytyczać nowe ścieżki stylu w modzie. Ta subkultura cały czas ewoluuje i kreuje nowe trendy, łączy ze sobą wiele różnych deseni (np. krata z grochami) i dodatków, które z pozoru wcale do siebie nie pasują. Ten styl to zabawa modą i łamanie wszelkich trendów, wykraczanie poza istniejące ramy z zadziwiająco dobrym skutkiem.

www.styllove.blogspot.com
Napisała nasza modowa blogerka

Daria Kwaczyńska


Polecany artykuł

VIP Beauty Clinic od dziesięciu lat z nami Przyjemna atmosfera, eleganckie wnętrza i przepyszny tort czekały w niedzielę, 24 września na...

x