Seks w oczach mężczyzn i kobiet - Mama tata i ja - Co za dzień

Seks w oczach mężczyzn i kobiet


seks w oczach mężczyzn i kobiet

Ktoś kiedyś powiedział, że "kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa". Czy to zdanie odnosi się również do potrzeb seksualnych obojga płci, czy są one diametralnie różne?


Dlaczego od wieków kobiety poszukują mężczyzn zarabiających dużo pieniędzy i mogących utrzymać je i ich potomstwo, a mężczyźni kobiet młodych, zdrowych i zgrabnych? Czemu dobry kandydat na męża musi zarabiać co najmniej 5000 zł, a idealna kobieta to taka, która posiada wymiary 90 - 60 - 90? Skąd wzięły się stereotypy, że faceci to łowcy, którzy lubią zdobywać, a panie pełnią funkcję opiekunek ogniska domowego? Odpowiedzi na te pytania zakodowane są w biologii, a dokładniej w naszych mózgach. W przypadku mężczyzny i kobiety organ ten ma zwyczajnie inną budowę, co już dawno zostało udowodnione przez naukowców. Różnice w seksualności obu płci są także wynikiem różnic hormonalnych. Zachowanie typowe dla kobiet zawdzięczamy produkcji prolaktyny, a mężczyzn - testosteronu. Męski hormon, oddziałując na mózg sprawia, że panowie mają większe zapotrzebowanie na seks niż kobiety. Wraz ze wzrostem testosteronu w organizmie mężczyzny, rosną również potrzeby seksualne.

baner


Kobiety za to o wiele łatwiej znoszą brak seksu (w przeciwieństwie do mężczyzn). Wszelkie badania wykazują znaczne różnice pomiędzy obojgiem płci. Na kobiecy mózg największy wpływ ma zmysł dotyku. Właśnie dlatego panie doświadczają tak wielkiej przyjemności z doznań cielesnych. Całkowicie odwrotnie jest z panami, których mózgi koncentrują się na wzroku. Ten zmysł ma zdecydowaną przewagę nad innymi. Dlatego naturalną rzeczą jest to, że mężczyźni często oglądają się za ładnymi kobietami. Po prostu faceci są wzrokowcami, a panie dotykowcami.

Dodatkowo inaczej rozłożone są u nas tak zwane strefy erogenne, czyli miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk. U mężczyzn jest ich zdecydowanie mniej niż u kobiet. Kobiece ciało jest zatem bardziej wrażliwe na kontakt fizyczny. Panie decydują się na współżycie później niż mężczyźni. Szukają idealnego partnera na ojca i męża, ale przede wszystkim na głowę rodziny, która będzie w stanie utrzymać przyszłą żonę i potomstwo. Mężczyźni szukają z kolei partnerek, którym nie brakuje urody. Najlepiej żeby miały "talię osy", a wszystko inne schodzi na dalszy plan. Tacy właśnie jesteśmy. Tych różnic nie da się zatrzeć, bo są one wpisane w naszą biologię.

Dlatego następnym razem, gdy twoja towarzyszka zamiast pójść z tobą do łóżka będzie wolała, abyś ją po prostu pogłaskał, musisz to zrozumieć. Ty też bądź wyrozumiała, gdy twój partner nie przytuli cię po przyjściu z pracy. Nie warto się kłócić o cechy, które są przypisane danej płci "odgórnie", ale może warto jest robić małe kroczki, aby zrozumieć osobowość drugiego człowieka.


Norbert Nowocień


Wasze komentarze


Polecany artykuł

"Świat Dziecka" Świat Dziecka oferuje szeroki wybór asortymentu dla niemowląt, a także dla starszych dzieci. W...

x