Napij się, zjedz, poczytaj


Podać książkę?Czytelnia Kawy to jedna z ciekawszych propozycji pośród radomskich restauracji. Nie jest to jednak zwykła kawiarnia. Jak sama nazwa wskazuje oprócz kawy można tu również poczytać.


Otwarta przed rokiem kawiarnia już od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą oryginalnego pomysłu połączenia kilku przyjemności naraz, którego w naszym mieście brakowało. Miejsce to jest o tyle ciekawe, że można tu jednocześnie skosztować pysznego deseru i posiedzieć przy ciekawej lekturze oraz posłuchać dobrej muzyki.

Pomysł na tak nietypową restaurację powstał w głowach Pawła Czyża, jego żony Adriany oraz ich przyjaciół. To właśnie oni są założycielami Czytelni Kawy. Jak sami mówią, jest to miejsce, w którym artyści z różnych dziedzin, mogą realizować swoje twórcze pomysły. Do tej pory w restauracji odbyło się wiele koncertów, między innymi takich zespołów jak Armia, Muchy czy blusowo-jazzowego Don't Ask Smingus. Ten pierwszy przybył do Radomia z okazji 20-lecia wydania albumu "Legenda". Oprócz muzyki kawiarnia promuje sztukę typu pop-art poprzez przywieszone na ścianach plakaty. Pop-art to skrót od angielskiej nazwy popular art czyli sztuki popularnej, która jako prąd artystyczny powstała po II wojnie światowej.

Nie obce Czytelni Kawy są również pokazy filmowe. Odbywało się tu wiele warsztatów i projekcji związanych z Programem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato Radom 2011. Miały tu miejsce również projekcje polskich filmów z nurtu niezależnego. Można było obejrzeć wernisaże, wystawy teatralne, a także porozmawiać z artystami.

Menu w Czytelni równie szeroki wachlarz co sztuka, która przewija się w kawiarni na naszych oczach. Możemy tu zjeść śniadania, lunche, obiady, podwieczorki, desery, wypić kawę, herbatę lub inne napoje. Na uwagę zasługuje również wystrój wnętrza. Parter i antresola są zagospodarowane przeróżnymi fotelami, krzesłami, stolikami i kanapami. Dookoła na półkach i parapetach leżą książki.
Założycielom Czytelni Kawy pomysłów nie brakuje. Jednak najważniejszym celem wydaje się być
możliwość odpoczynku, przy jednoczesnym kontakcie z szeroko pojętą kulturą.

Czytelnia Kawy w Radomiu mieści się przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 4 (naprzeciwko "Cepelii"). Kawiarnia czynna jest od niedzieli do czwartku w godzinach 14:00-22:00, a także od piątku do soboty między 14:00 a 00:00. Szczegółowych informacji dotyczących planowanych w najbliższym czasie imprez, możemy dowiedzieć się odwiedzając profil Czytelni Kawy na portalu społecznościowym Facebook.


Norbert Nowocień


Wasze komentarze


Polecany artykuł

"Weź się Pin-Up" w sobotę w Piwiarni Warki W sobotę - 9 sierpnia w Piwiarni Warki przy ul. Żeromskiego odbędzie się II edycja imprezy...

x