Krzysztof Cugowski: Po latach kariery dostanie...600 złotych emerytury? - Gwiazdy - Co za dzień
baner

Krzysztof Cugowski: Po latach kariery dostanie...600 złotych emerytury?


Wiedziałem, że kiedyś będziemy musieli poruszyć ten temat. Zagadnienie, które spędza sen z powiek milionom Polaków. Chodzi oczywiście o emeryturę.

Jednak dzisiaj nie o astronomicznym wieku, który należy mieć żeby dostać tę miesięczną wypłatę (jak jesteś starszy niż świat to możesz na nią liczyć), a porozmawiamy o tym... ile tych pieniędzy dostają celebryci.

Na ten przykład Zbigniew Wodecki mógł liczyć na 1400 złotych, Beata Tyszkiewicz po 55 przepracowanych latach dostała 1350 złotych, a co milionerem Krzysztofem Cugowskim? On akurat, nie mógł udowodnić, że przepracował przynajmniej 25 lat, więc ZUS zaproponował mu... 600 złotych.

"Mam bardzo dużo koncertów... ale przecież jestem w takim wieku, że chętnie bym odpoczął, widać jednak nie jest mi to pisane." - warto tutaj przypomnieć, że Cugowski od koncertu nalicza sobie 50 tysięcy polskich złotych, a tych występów ma w miesiącu... sześć.

"To nie jest tak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza emeryturę według swego widzimisię lub na podstawie dziwnych działań matematycznych. Na emeryturze każdy z nas dostanie tyle, ile odłożył, pracując. ZUS wyliczył Krzysztofowi Cugowskiemu dokładnie taką kwotę emerytury, jaka należała mu się z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne przez całą karierę wokalną. Jak się okazało, składek tych nie było za dużo. Każdy z narzekających mógł płacić składki większe, ale odprowadzali jedynie po 14 groszy miesięcznie." - tłumaczy Wojciech Andrusiewicz z ZUS.

(COLLINS)


Wasze komentarze liczba komentarzy: 9
Krzysztof Cugowski: Po latach kariery dostanie...600 z?otych emerytury?
Wysłany 2017-03-23 12:33 Marusia napisał:
Jak nie płacił składek tylko forse na czarno brał to jeszcze powinien za to beknąć. Wszystko przefiutał artysta.
Wysłany 2017-03-22 12:53 napisał:
precyzja siedzi mochery na wiejskiej,po mordzie widac jak paczek w masle
Wysłany 2017-03-22 12:50 napisał:
do dworu skory na zmywak imordy w kubel, kundle demokracje bedziecie mieli za 2,5 goda od 7-21
Wysłany 2017-03-20 16:05 napisał:
O 600 za dużo !!!!!
Wysłany 2012-03-08 11:05 Radomir. napisał:
Do "sasa".Pewnie gdyby Radom był POrąbanym miastem mielibyśmy tutaj wszystko.Skończ z tą POlityką glucie i zacznij się cieszyć z tego co tutaj mamy,choć moglibyśmy mieć więcej,przyznam szczerze.A jak się tobie tu nie podoba to zjazd do Wawki,tam rządzi HGW Pogięta.Z pewnością twoje samopoczucie ulegnie poprawie.


Reklama
Polecany artykuł

Monika Richardson: Odkłada na prezent dla męża!... Monika Zamachowska, znana również jako Richardson, ciągle zmaga się z problemami finansowymi....

x