Krzysztof Cugowski: Po latach kariery dostanie...600 złotych emerytury?


Wiedziałem, że kiedyś będziemy musieli poruszyć ten temat. Zagadnienie, które spędza sen z powiek milionom Polaków. Chodzi oczywiście o emeryturę.

Jednak dzisiaj nie o astronomicznym wieku, który należy mieć żeby dostać tę miesięczną wypłatę (jak jesteś starszy niż świat to możesz na nią liczyć), a porozmawiamy o tym... ile tych pieniędzy dostają celebryci.

Na ten przykład Zbigniew Wodecki mógł liczyć na 1400 złotych, Beata Tyszkiewicz po 55 przepracowanych latach dostała 1350 złotych, a co milionerem Krzysztofem Cugowskim? On akurat, nie mógł udowodnić, że przepracował przynajmniej 25 lat, więc ZUS zaproponował mu... 600 złotych.

"Mam bardzo dużo koncertów... ale przecież jestem w takim wieku, że chętnie bym odpoczął, widać jednak nie jest mi to pisane." - warto tutaj przypomnieć, że Cugowski od koncertu nalicza sobie 50 tysięcy polskich złotych, a tych występów ma w miesiącu... sześć.

"To nie jest tak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza emeryturę według swego widzimisię lub na podstawie dziwnych działań matematycznych. Na emeryturze każdy z nas dostanie tyle, ile odłożył, pracując. ZUS wyliczył Krzysztofowi Cugowskiemu dokładnie taką kwotę emerytury, jaka należała mu się z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne przez całą karierę wokalną. Jak się okazało, składek tych nie było za dużo. Każdy z narzekających mógł płacić składki większe, ale odprowadzali jedynie po 14 groszy miesięcznie." - tłumaczy Wojciech Andrusiewicz z ZUS.

(COLLINS)


Wasze komentarze liczba komentarzy: 9
Krzysztof Cugowski: Po latach kariery dostanie...600 z?otych emerytury?
Wysłany 2017-03-23 12:33 Marusia napisał:
Jak nie płacił składek tylko forse na czarno brał to jeszcze powinien za to beknąć. Wszystko przefiutał artysta.
Wysłany 2017-03-22 12:53 napisał:
precyzja siedzi mochery na wiejskiej,po mordzie widac jak paczek w masle
Wysłany 2017-03-22 12:50 napisał:
do dworu skory na zmywak imordy w kubel, kundle demokracje bedziecie mieli za 2,5 goda od 7-21
Wysłany 2017-03-20 16:05 napisał:
O 600 za dużo !!!!!
Wysłany 2012-03-08 11:05 Radomir. napisał:
Do "sasa".Pewnie gdyby Radom był POrąbanym miastem mielibyśmy tutaj wszystko.Skończ z tą POlityką glucie i zacznij się cieszyć z tego co tutaj mamy,choć moglibyśmy mieć więcej,przyznam szczerze.A jak się tobie tu nie podoba to zjazd do Wawki,tam rządzi HGW Pogięta.Z pewnością twoje samopoczucie ulegnie poprawie.


Polecany artykuł

Joanna Krupa: Znowu myśli o ciąży? "nie rezygnuje z... Jedni lubią planować swoją przyszłość. Wiedzieć z wyprzedzeniem, gdzie wybudują dom, jakie...

x