Chłopaki też płaczą - box Ego system - Co za dzień
baner

Chłopaki też płaczą


Męskie ego, a co to jest właściwie? Powszechnie wiadomo, że jest, co więcej bardzo łatwo je zranić. Co uraża panów i dlaczego – czyli telegraficzny spis grzechów głównych.


Od zarania wieków była ważna, kiedyś nawet najważniejsza – odwaga. Czasy walecznych rycerzy, dzielnych bojowników i odważnych żołnierzy już dawno minęły, ale ta cecha u mężczyzn nadal jest mocno pożądana. Dzisiaj sprawy kształtują się już troszeczkę inaczej, odwaga – to niekoniecznie umiejętność, mówiąc kolokwialnie, „przywalenia komuś w mordę”. Liczy się bardziej odwaga życiowa, czyli przedsiębiorczość, kreatywność i skłonność do ryzyka (oczywiście w granicach normy). Niemniej jednak wysoko cenioną cechą u panów jest również brak jakichkolwiek fobii, nie wypada im bać się: pająków, gryzoni, wszelkiego rodzaju robali, jak również pływania, latania, wysokości, ciemności, bólu, dentysty i wielu innych rzeczy. Biada zatem paniom, które odważą się powiedzieć swojemu lubemu – jesteś tchórzem – efekt murowany -męskie ego urażone!

Grzech numer dwa – kasa! To oni utrzymują dom, płacą rachunki w restauracjach, wybierają i kupują samochód tak może było kiedyś. Na szczęście czasy się zmieniają, a poglądy panów w kwestiach finansowych zaczynają być bardziej liberalne. Nie jest już dla nich ujmą ani wstydem, fakt że kobieta ich życia pracuje i partycypuje w kosztach utrzymania domu. Niektórzy panowie pozwalają nawet postawić sobie kolację, więc w czym problem z tym ich ego? I tutaj przestroga dla pań, może i panowie cieszą się z kobiecej samodzielności finansowej, nie zmienia to jednak faktu, że dogłębnie może ich zranić stwierdzenie, że nie potrafią zarabiać pieniędzy, że zarabiają mniej niż kobieta tudzież że zarabiają mniej niż ktokolwiek inny.

Fachowość  - czyli sprawy na których to oni znają się najlepiej! Do powszechnie znanych należy prowadzenie auta, wywiercenie dziury i inne prace remontowe, historia piłki nożnej i kilka innych kwestii, na które mężczyźni myślą, że mają monopol, a wiedzę na ich temat wyssali z mlekiem matki. Możemy oczywiście udowodniać , że Panie w tej kwestii mają równie wiele do powiedzenia, tylko pytanie po co? Niech pewne sprawy pozostaną tylko męskie, a my podziwiajmy przepięknie wywierconą dziurę w ścianie, a wówczas będzie i wilk syty i ego całe.

Kolejna sprawa, która paradoksalnie jest na liście spraw zakazanych to uczucia. Oczywiście muszą być i trzeba o nich mówić, pisać, deklamować, ale w tej kwestii Mistrzostwo Świata jest już dawno przydzielone – nam kobietom! Historia zna oczywiście przypadki romantycznych męskich wybryków, ale na dłuższy dystans panowie przegrywają. Dlatego drogie panie nie ma sensu zmuszać panów, aby opowiadali o swoich uczuciach publicznie, po co mają być „mięczakami” w oczach kolegów? A my delektujmy się każdym cichutkim „kocham Cię”.

I ostatnia niemniej jednak chyba najważniejsza męska sprawa –sex. Żartowanie, wyśmiewanie, docinanie na temat wielkości, długości, ilości, szybkości, techniki absolutnie zabronione. W tej kwestii męskie ego nie wybacza i biada tym, które tylko odważą się powiedzieć złe słowo.

Podsumowując jest wiele rzeczy, które mogą urazić męskie EGO, a panowie kierujący się zasadą, że „chłopaki nie płaczą” czasami za bardzo biorą sobie pewne sprawy do serca. Dlatego nie dajmy się zwariować, my kobiety kochamy również wasze bardzo męskie łzy.


baner

A.J.


Polecany artykuł

Te niesamowite matki i ich wspaniali synkowie Dlaczego dorośli mężczyźni mieszkają ze swoimi mamami? Z wygody? Ekonomicznej konieczności? Z...

x