W niedzielę wystartuje 5. Co Za Jazda! do Iłży - Co Za Jazda! - Co za dzień
baner

W niedzielę wystartuje 5. Co Za Jazda! do Iłży


W niedzielę, 13 sierpnia ruszamy na kolejną wyprawę Co Za Jazda! Podczas piątej przejażdżki rowerowej pojedziemy do Iłży. Spotykamy się o godz. 10 na parkingu pod Decathlonem przy ul. Grzecznarowskiego.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Trasę do Iłży wyznaczy Paweł Szerszeń - autor bloga "Rowerem za grosze", wspierany przez organizatora czyli Stowarzyszenie Co Za Jazda! i cały sztab Radomskiej Grupy Mediowej oraz Klub Turystki Rowerowej PTTK "Orkan" Radom. Liczy ona 43 kilometry. Pierwsza część wycieczki (do Bardzic) to liczne szutry, dukty, pola i inne atrakcje. Bez obaw, piachu nie będzie :-) Druga część to, za wyjątkiem krótkiego odcinka za Stanisławowem, w całości asfalt.

Dokładną trasę naszej wyprawy znajdziecie TUTAJ, a fotomapkę TUTAJ.

Tradycyjnie po dotarciu na miejsce będziemy mogli posilić się kiełbaską z ogniska, które będzie tam na nas czekało. Na wszystkich tych, którym sama przejażdżka nie wystarczy będą czekały kajaki czy rowerki wodne.

Iłża To nie tylko zamek, to również piec garncarski, kościół farny czy dom Sunderlanda obok którego znajduje się malinowy chruśniak znany z poezji Bolesława Leśmiana.


Dodatkową atrakcją będzie XXIIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej, który odbywa się właśnie 13 sierpnia. Od samego rana będzie można tam podziwiać wyroby twórców ludowych, z różnych dziedzin, m.in. tkactwo, kowalstwo, rzemiosło artystyczne, wikliniarstwo, lalkarstwo, malarstwo, garncarstwo, rzeźbiarstwo, haft i szydełkowanie, wyroby z biżuterii. Podczas jarmarku zaprezentuje się ponad 70 twórców z całej Polski, którzy będą wykonywać swoje prace podczas imprezy. Jarmarkowi będą towarzyszyć występy zespołów i kapel z Iłży oraz okolicznych miejscowości.

Aby wyruszyć z nami na Co Za Jazda! do Iłży trzeba się zarejestrować. Żeby to zrobić trzeba wysłać SMS o treści: jazda.ilza.imienazwisko na nr 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł brutto. Otrzymacie SMS zwrotny. Należy go zachować i okazać podczas rejestracji na starcie. Koniecznie więc zabierzcie na Co Za Jazda! telefon komórkowy!

Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wyprawy rowerowej, poczęstunku i udziału w konkursach z nagrodami. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Co Za Jazda! np. kilku członków rodziny czy przyjaciół. Cały dochód z sms-ów przeznaczamy na akcję charytatywną - wsparcie chorego dziecka.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

mn,mm


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Pojechali najwytrwalsi Normal 0 21 false false false...

x