Są już elektroniczne indeksy na UTH!

Są już elektroniczne indeksy na UTH!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Coraz więcej uczelni w Polsce decyduje się na zmiany i wprowadzenie wyłącznie elektronicznego systemu, w którym wykładowcy będą mogli wpisywać oceny uzyskane przez żaków. Dzięki temu zwykłe indeksy oraz karty ocen przechodzą do lamusa, a dziekanaty jak i same uczelnie pozbywają się zbędnej papierologii. Taką formę dokumentacji już wprowadził m.in. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagieloński. Teraz nadszedł czas na UTH w Radomiu. W tym roku akademickim radomscy studenci jeszcze sami mogą sami zadecydować, czy chcą posiadać indeks elektroniczny czy też papierowy. Jednak wyboru nie mają co do karty ocen - ta już jest zamieszczona w elektronicznym systemie "Dziekanat", który powstał w ramach projektu „e-Politechnika”.

- Na razie jest to pilotażowy projekt, taki pierwszy milowy krok ku odejściu od zbędnej biurokracji - informuje Aneta Mirosz, rzecznik prasowy UTH w Radomiu. - Każdy ze studentów naszej uczelni może wybrać jaką formę preferuje, tę elektroniczną czy papierową. Choć to dopiero początek, sądzę, że już w najbliższych latach w naszej uczelni będzie wyłącznie system elektroniczny, który odciąży studentów od zbierania wpisów do kart i indeksów – dodaje.

Aktualnie najbardziej zainteresowani, czyli studenci jeszcze nie mają wglądu do swoich kart umieszczonych w systemie, jednak jak tłumaczy rzecznik UTH, na pewno będą mogli już z nich w pełni korzystać przed zakończeniem semestru i rozpoczęciem sesji.

- Gdy usłyszałem tę informację zarówno ja jak i moi koledzy z grupy byliśmy bardzo zaszokowani. Nikt nam o tym wcześniej nie wspominał. W mojej grupie zdania są mocno podzielone, jedni uważają, że to ogromna wygoda inni boją się tego, że będziemy bardzo ograniczeni terminami – mówi Adam z kierunku Wychowanie Fizyczne.

A co Wy o tym sądzicie?

Nina Zaborowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy