Zaliczyć i zapomnieć? Żaden problem! - Studia - Co za dzień
Smutna prawda jest taka, że w jeden dzień nawet najwybitniejszy umysł nie jest w stanie przyswoić ogromu wiedzy, choć zdarzają się i takowe przypadki. Bowiem zdolności studenta wybiegają ponad przeciętną. Ma to miejsce, gdy dany student jest częstym bywalcem konwersatoriów, wykładów i posiada z tychże zajęć notatki - najlepiej prowadzone przez siebie. Jeśli takowych nie ma pod ręką, to najlepszym rozwiązaniem będzie literatura przedmiotowa podana przez nauczyciela akademickiego. " />
baner

Zaliczyć i zapomnieć? Żaden problem!


Metody z życia wzięte - skuteczność gwarantowana? Sesja - przekleństwo studenckiego życia. 


Przed sesją nie ucieknie nawet najbardziej wprawiony student. Egzaminy ustne, pisemne czy namnożone kolokwia to esencja powtarzającego się, co semestr sprawdzianu wiedzy i umiejętności każdego adepta "szkoły jazdy bez trzymanki", czyli  tak zwanej uczelni wyższej. Na nic zdają się płacze i rozterki, gdy egzamin zbliża się wielkimi krokami.

Smutna prawda jest taka, że w jeden dzień nawet najwybitniejszy umysł nie jest w stanie przyswoić ogromu wiedzy, choć zdarzają się i takowe przypadki. Bowiem zdolności studenta wybiegają ponad przeciętną. Ma to miejsce, gdy dany student jest częstym bywalcem konwersatoriów, wykładów i posiada z tychże zajęć notatki - najlepiej prowadzone przez siebie. Jeśli takowych nie ma pod ręką, to najlepszym rozwiązaniem będzie literatura przedmiotowa podana przez nauczyciela akademickiego.

Doświadczenie ogólne w tej dziedzinie wykazuje, że nawet profesor zwyczajny czy nadzwyczajny jest również człowiekiem i przepytuje najchętniej z zagadnień przez siebie lubianych, więc warto zwrócić uwagę na najczęściej powtarzającą się tematykę podczas ćwiczeń lub wykładów.

W zależności od kierunku, należy rozłożyć zakres materiału i rozsądnie go dozować, przy czym sprawdzoną metodą jest rozpoznanie u siebie najlepszej pory przyswajalności informacji, dla jednych mogą być to wczesne, poranne godziny, zaś u drugich odwrotnie. Nie ma sensu wkuwanie na siłę - traci się jedynie czas, gdy w tym gorącym okresie jest on tak niezwykle cenny. 


Autor: D.T.-P.
Oceń
Polecany artykuł

Będzie prawo na UTH. Co z medycyną? Od roku akademickiego 2015/2016 oferta dydaktyczna Uniwersytetu...

x