Miliony dla studenta - Finanse - Co za dzień
baner

Miliony dla studenta


Każdy student wie, że okres zdobywania wiedzy wiąże się z dużymi wydatkami: książki, czesne, czynsz, stancja, wyżywienie to wszystko sprawia, że studia nie są okresem obfitującym w posiadanie znaczącej gotówki.


Kredyt gotówkowy jest formą podreperowania swojego budżetu, ale niestety w większości przypadkach wiąże się z wysokim oprocentowaniem oraz koniecznością potwierdzenia swojej zdolności kredytowej. Pożyczki studenckie są udzielane od 1998 roku przez komercyjne banki, dzięki wsparciu Skarbu Państwa.

Jeśli studiujesz i w międzyczasie dorabiasz, nie powinieneś mieć większych problemów z uzyskaniem małych pożyczek od banków. Musisz spełnić kilka podstawowych warunków po pierwsze być pełnoletni, po drugie posiadać jakąkolwiek zdolność kredytową, to znaczy udokumentowane źródło dochodów. Obecnie banki wychodzą naprzeciw potrzebom studenta wiedząc, że większa ich liczba pracuje na umowach śmieciowych i dlatego akceptuje umowę o dzieło czy zlecenie. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na studentach pieniędzy nie zarobią, ale to duża grupa potencjalnych przyszłych klientów. Przecież nikt nie studiuje wiecznie - no może z wyjątkami - więc po skończonej nauce każdy rozpoczyna pracę, a wtedy już bank zaczyna sobie odbijać wcześniejsze straty. Banki, mając to na uwadze, rozpościerają nad studentem pewnego rodzaju opiekę, oferując tani i łatwy dostęp do kredytu.

Za przykład można wziąć bank Inteligo, który przyzna debet do 2 tys. zł, jeśli na konto zostanie  wpłacona tylko jedna wpłata. Warunkiem jest oczywiście posiadanie zdolności kredytowej. W Polbanku sytuacja ma się podobnie, należy dokonać wpłatę na konto, aby otrzymać limit na koncie. Pekao SA udzieli nam pierwszego kredytu po trzech miesiącach prowadzenia konta osobistego, bądź po ukazaniu bankowi historii rachunku innego banku. Raiffeisen Bank otrzymanie kredytu umożliwia po minimum trzech miesiącach, nie wymagając zaświadczenia o dochodach. Bank Zachodni WBK ma w swojej ofercie kredyt dla żaka, który zaliczył pierwszy semestr studiów i nie ukończył 26 lat. Wymagana jest co najmniej 650 zł wpłata, wtedy można otrzymać 1,5 tys. zł limitu na koncie. PKO BP z kolei oferuje studentom specjalną kartę kredytową. By się o nią starać, należy mieć konto w banku (Superkonto Student lub Konto dla Młodych) i dokonywać wpłat o kwocie co najmniej 850 zł miesięcznie. Autor: Ł.G
Oceń
Polecany artykuł

Wakacyjna praca w Niemczech - zgłoś się! Szukasz wakacyjnej pracy za granicą? Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do skorzystania z...

x