Dobre Anioły na UTH jeszcze 2 dni

Dobre Anioły na UTH jeszcze 2 dni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=857]

- To już jest nasza mała tradycja – mówił Piotr Chojnacki ze zrzeszenia. - Akcja jest organizowana przez studentów, a skierowana docelowo do najmłodszych z rodzinnych domów dziecka. Najpierw zbieramy artykuły spożywcze na wszystkich wydziałach, a potem - w finale – zrobione z nich paczki trafiają do dzieci. Przychodzi Mikołaj i rozdaje te prezenty.

Piotr Chojnacki wyjaśniał, że studenci „nie chcą marnować swojego potencjału”. - Zabawa to nie wszystko – stwierdził. – Ta akcja to jest jakieś doświadczenie, które pomaga w dalszym życiu. Pomagamy najmłodszym, bo najmłodsi to potencjał; te dzieci czują wdzięczność. Po jakimś czasie podchodzą do nas, rozpoznają w sklepie podczas zakupów i to jest bardzo miłe. Do dzisiaj pamiętam, jak przyszliśmy do jednego z rodzinnych domów dziecka - do dzieci, które były chore. Byliśmy ubrani w stroje Mikołaja i zrobiliśmy ogromne wrażenie. To są bardzo przyjemne chwile.

Od poniedziałku zbiórki są prowadzone na poszczególnych wydziałach UTH. 6 grudnia w rektoracie, na Wydziale Sztuki, Transportu i Elektrotechniki oraz Ekonomicznym, a 7 grudnia na Wydziale
Transportu i Elektrotechniki.


Źródło: Radio Rekord

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy