Głodny? Na co czekasz - rusz na Akademickie - Coś na ząb - Co za dzień
baner

Głodny? Na co czekasz - rusz na Akademickie


 os. Akademickim
os. Akademickim

 hala Politechniki
hala Politechniki

stara hala Politechniki
stara hala Politechniki

boisko przy ul. 11-tego Listopada
boisko przy ul. 11-tego Listopada

os. Akademickie
os. Akademickie

Na Akademickim , można znaleźć wiele ciekawych sklepów, które oferują swój asortyment przez całą dobę


Takim miejscem są sklepy przy ul. Chrobrego (vis a vis wydz. Ekonomicznego). Znajdziemy tam zarówno sklepy, gdzie można kupić sporo różnego rodzaju napojów jak i punkty małej gastronomii oferujące fast foody. Jedną z nich jest budka z kurczakami (obok sklepu "Żak"), która oferuje typowe dania "na szybko" oraz kurczaki z rożna. Drugi taki punkt znajdziemy przy "okrąglaku" - skrzyżowanie u zbiegu ulic Daszyńskiego i Chrobrego.

Jeśli nie musimy biegać nocą po przysłowiową "szamę" to możemy skorzystać z usług starej, dobrej przyjaciółki "Biedry" przy ul. Paderewskiego lub wybrać się na spacer do Carrefoura. Te sklepy są czynne do późnych godzin wieczorny (Biedronka do 21.00, a "Kerf" do 22.00).

Bardzo dobra lokalizacja akademików sprawia, że wszędzie jest blisko. Sklepy, hala sportowa, boiska ze sztuczną nawierzchnią no i "Polibuda" są w zasięgu ręki (chyba, że studiujemy na wydz. Mechanicznym i musimy dojeżdżać aż na os. Borki).
Akademickie to typowe radomskie blokowisko, a obecność studentów szczególnie daje się we znaki na weekendzie, kiedy młodzi ludzie tłumnie ruszają na "balety".

Połączenie komunikacyjne też nie jest złe, całe osiedle położone jest na szlaku przez, który przebiega trasa kilku ważnych linii autobusowych (np. nr 7, 21, 23, 24, 13, 16) co sprawia, że można dojechać stąd wszędzie.

Co do udogodnień edukacyjnych, to warto wspomnieć, że pod nosem jest nowoczesna Biblioteka Główna Politechniki Radomskiej (czynna od 9 do 21). W jej budynku nie zabraknie stanowisk komputerowych dla osób chcących posiedzieć na "necie".

Autor: P J
Oceń