Zawodniczka z Jedlni-Letnisko wystąpi na Mistrzostwach Europy w karate

Zawodniczka z Jedlni-Letnisko wystąpi na Mistrzostwach Europy w karate
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W dniach 13-14 kwietnia 2013 r. w Moszczenicy K/Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach kumite, oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów w Semi-knockdown.

W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 43 klubów (w tym z 2 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin Matsushima). Pierwszego dnia Mistrzostw Polski, na trzech polach walki, rozegrano licznie obsadzone zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat).

Po południu, odbyły się walki w najbardziej prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN, z udziałem wielu młodych zawodników, którzy walczyli według nowych przepisów (t.j. bez mae geri jodan i hiza geri jodan, z użyciem miękkich ochraniaczy na goleniach).

W drugim dniu MP, na trzech polach walki, rozegrano równie licznie reprezentowaną konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem juniorów (14-16 lat) i juniorów starszych (16-18 lat). Równolegle odbył się również Ogólnopolski Turniej Seniorów (od 6 do 4 kyu włącznie) w konkurencji Semi-knockdown.

W zawodach wystartowała wyłącznie jedna zawodniczka reprezentująca Jedlnię-Letnisko i Klub Sportowy TAKA DOJO sensei - Aneta Jemioł (na zdjęciu po lewej stronie). Utalentowana zawodniczka pierwszego dnia w konkurencji KNOCKDOWN zajęła 1 miejsce w kategorii seniorek pow. 60kg. Wynik z Mistrzostw Polski w Kumite przyczynił się do awansu sensei Anety Jemioł do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w Mińsku (Białoruś), które odbędą się 25-26 maja 2013 r.


Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy