Zawodnicy Olimpijczyka w kadrze na mistrzostwa Europy juniorów!

Zawodnicy Olimpijczyka w kadrze na mistrzostwa Europy juniorów!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Zawodnicy Olimpijczyka Radom, Grzegorz Rutkowski oraz Przemysław Piątek dostali powołania na mistrzostwa Europy juniorów w zapasach, które odbędą się w Skopje w Macedonii na początku lipca. W rywalizacji kobiet weźmie udział również Sylwia Szulc.

Trener reprezentacji Polski, Włodzimierz Zawadzki powołał do kadry na mistrzostwa Europy juniorów dwóch zawodników Olimpijczyka Radom. Grzegorz Rutkowski wystartuje w kategorii wagowej do 50 kg, natomiast Przemysław Piątek w kategorii 55 kg.

- Mamy powody do radości. Grzesiek Rutkowski wygrał rywalizację w swojej kategorii z innymi zawodnikami. Dobrze prezentował się także na turniejach międzynarodowych. Przemek Piątek o prawo startu rywalizował z kolegą z SMS-u, Mateuszem Nowakiem, który był mistrzem Polski w kategorii juniorów. W bezpośrednich starciach przegrał jednak z naszym zawodnikiem i trener reprezentacji postawił na Przemka i dał mu szansę występu na mistrzostwach Europy - podkreślał Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom. - Są to młodzi zawodnicy, to będzie ich pierwszy występ na arenie międzynarodowej. Dopiero zaczynają swoje starty w kategorii juniorów. Myślę, że sam udział jest już dużym sukcesem i wyróżnieniem - zakończył szkoleniowiec.

Kadra uda się do Macedonii 30 czerwca, a zawody odbędą się w dniach 2-4 lipca w Skopje.

W turnieju kobiet weźmie udział zawodniczka Olimpijczyka Radom, Sylwia Szulc. Podopieczna Urszuli Węgrzyckiej wystartuje w kategorii do 48kg.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy