Zapaśnicy podsumowali miniony rok

Włodarze i zapaśnicy Olimpijczyka Radom podsumowali miniony 2013 rok, który był bardzo udany i obfitował w wiele zdobyczy medalowych.

W 2013 roku zapaśnicy Olimpijczyka zdobyli 29 medali mistrzostw Polski, co jest doskonałym wynikiem. Ponadto radomianie zajęli pierwsze miejsce w klubowej klasyfikacji mistrzostw Polski deklasując rywali i przejęli prym w kraju.

Na spotkaniu podsumowującym włodarze podkreślali, że te wyniki to zasługa wielu osób, które pracują na sukces klubu. Ponadto medaliści mistrzostw Polski młodzików otrzymali nagrody w postaci rowerów.

- Rok 2013 był niezwykły dla radomskich zapasów. Nasi zawodnicy zdobyli medale mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. W mistrzostwach Polski seniorów, w kategorii 74 kg nasi zawodnicy zajęli trzy miejsca na podium! To było rewelacyjne uczucie. Chcemy utrzymać ten poziom, ale też zacząć zdobywać medale na zawodach międzynarodowych - mówił Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.

Wiceprezydent Radomia, Ryszard Fałek powiedział, że klub czeka ciężka praca. - Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w Polsce, który zdobył medale mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. To wspaniały wynik. Teraz poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej i chyba wszyscy liczą na medale na arenie międzynarodowej - podkreślał.

Ponadto ogłoszono, że powstała oficjalna strona internetowa klubu. Można ją znaleźć pod adresem www.olimpijczyk.radom.pl.