Worek medali radomskich zapaśników

Worek medali radomskich zapaśników
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Radomianie na Śląsk jechali w mocnym składzie. Nasza ekipa liczyła, aż 21 zawodników i wszyscy mieli wysokie aspiracje. „Olimpijczyk” chciał powtórzyć zeszłoroczny sukces, kiedy to w mistrzostwach Polski wywalczył dziesięć medali. Teraz też wrócił do domu z pełnym workiem krążków.

Na najwyższym stopniu podium ponownie stanął Arkadiusz Kułynycz, który wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 75 kilogramów. W tej samej grupie wagowej brązowy krążek zdobył inny zawodnik „Olimpijczyka” Radom Patryk Bednarz.

Wśród zawodników ważących mniej niż 59 kilo srebro wywalczył Przemysław Piątek. W wadze do 66 kilogramów trzeci był Michał Kośla, na tym samym stopniu podium uplasował się Bartłomiej Klimek (71 kg), Łukasz Fafiński (85 kg) i Aleksander Korczak (98 kg). Natomiast w najcięższej kategorii wagowej radomianie zajęli aż trzy miejsca na podium. Srebro wywalczył Mateusz Kareciński, a brązowe krążki zdobyli Michał Orzechowski i Rafał Płowiec.

Radomianie wygrali w klasyfikacji punktowej. „Olimpijczyk” zdobył 412 punktów. Drugie miejsce zajęli zapaśnicy AKS-u Piotrków Trybunalski, który zdobyli 234 „oczek”, a skład podium uzupełnili zawodnicy Klubu Sportowego Sobieski.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy