W niedzielę Piotr Przepiórka zadebiutuje na MŚ!

W niedzielę Piotr Przepiórka zadebiutuje na MŚ!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Już w niedzielę (22 września) czeka Piotra Przepiórkę występ na mistrzostwach świata seniorów! To debiut radomianina w zawodach tej rangi. Zawodnik zapowiada, że chce na Węgrzech wypaść jak najlepiej.

Będzie to druga tak ważna impreza dla Piotra Przepiórki w tym roku. W marcu wziął on udział w mistrzostwach Europy seniorów, gdzie zajął dziewiątą lokatę. Występ w Budapeszcie będzie debiutem radomianina w mistrzostwach świata seniorów. - Cieszę się, że po raz kolejny będę reprezentować Polskę w imprezie rangi mistrzowskiej - zaznacza Piotr Przepiórka.

W czasie przygotowań zapaśnik Olimpijczyka Radom stoczył wiele walk i wziął udział w kilku zawodach rangi międzynarodowej. To właśnie jemu zaufał trener kadry Ryszard Wolny, powołując go do kadry narodowej na mistrzostwa świata w kategorii do 74 kg. Warto dodać, że o przepustkę na te zawody rywalizował z Mateuszem Wolnym, synem trenera reprezentacji.

Aktualnie zawodnicy przebywają na zgrupowaniu w Raciborzu. Wcześniej trenowali na obozach w Zakopanem czy w Cetniewie. - Aktualnie trenujemy raz dziennie. Łapiemy świeżość, aby szczyt formy przyszedł na dzień walk. To co mieliśmy przepracować już przepracowaliśmy. Teraz trzeba tylko zrobić wagę i walczyć w turnieju - mówi zawodnik.

Zapaśnik samą możliwość wyjazdu na turniej traktuje jako wyróżnienie, ale nie zamierza na tym poprzestać i chce zaprezentować się jak najlepiej. - Powołanie na mistrzostwa świata to już jest oczywiście powód do dumy. Nie jadę tam jednak dla samego startu. Chcę wypaść jak najlepiej i zająć jak najlepsze miejsce. Jak wyjdzie, okaże się w niedzielę - kończy Przepiórka.

Na mistrzostwach świata w stolicy Węgier Piotr Przepiórka będzie walczył w niedzielę 22 września. Dzień wcześniej odbędzie się oficjalne ważenie.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy