Turniej judo w Kowali za nami

Turniej judo w Kowali za nami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Turniej w Kowali z roku na rok zyskuje na wartości. Tym razem do pod radomskiej miejscowości zjechało prawie 400 zawodników zrzeszonych w 33 klubach w całym kraju, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.

Zmagania rozpoczęli najmłodsi, czyli zawodnicy urodzeni w rocznikach 2009-2010. Potem do boju ruszyły dzieci z roczników 2007-2008, a następnie 2005-2006. Jako ostatni rywalizowali najstarsi, czyli zawodnicy, którzy przyszli na świat w latach 2003-2004.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się zawodnicy UKJ Lemur Warszawa, drugą lokatę wywalczyli sportowcy z UKJ Champion Warszawa, a skład podium uzupełnili zawodnicy UKJ Same Judo Warszawa. W tym zestawieniu ULKS Judo Kowala zostało sklasyfikowane na ósmej lokacie. Natomiast wśród młodzików gospodarze zostali sklasyfikowani na trzeciej lokacie.

W całych zawodach zawodnicy ULKS Judo Kowala zdobyli dziewięć medali: dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe.

Podczas turnieju zbierana była krew dla chorego Igora Żądlaka. Wszyscy chętni dostali w zamian pamiątkową koszulkę, posiłek regeneracyjny od restauracji Bolek i Lolek oraz czekolady.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy