Trenuj sztuki walki

Trenuj sztuki walki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Sztuka karate Goju-Ryu wywodzi się z Okinawy, a tak naprawdę jej początków można doszukiwać się w Chinach. Historia tej odmiany Karate jest bardzo długa i niezwykle bogata. Warto jednak wspomnieć, że pierwszą osobą, która nadała kształt obecnemu stylowi Okinawa Goju Ryu był Mistrz Ryu Ryu. Uczył się on walczyć w świątyni Shaolin w górach regionu Fuijan (Chiny).

Goju-Ryu jest stylem Karate, którego opanowanie wymaga wielu lat treningów. Nie brakuje jednak śmiałków, którzy chcą zgłębić tajniki tej sztuki. W Radomiu istnieje Stowarzyszenie Przyjaciół Okinawa Goju-Ryu. W naszym mieście można potrenować tą niezwykłą sztukę walki. Treningi opierają się na ćwiczeniach oddechowo-wydolnościowych co może doskonale wpłynąć na nasze zdrowie. Podczas całego treningu obowiązuje cisza i podporządkowanie uczestników treningu komendom i poleceniom prowadzącego trening.

Co to jest Goju-Ryu?

Goju Ryu jest systemem Karate bojowego. Jest jednym z czterech głównych stylów karate. Obok Goju Ryu należą do nich Shotokan, Shorin-Ryu, Uechi-Ryu.

Goju Ryu jest sztuką która łączy w sobie zarówno tradycyjne okinawskie elementy jak i zasady pochodzące z Chin. Delikatny, miękki styl chiński skupia się na ruchach okrężnych i rozwijaniu wewnętrznej energii. Jednocześnie splata się z zewnętrznymi twardymi zasadami. Dlatego też nazwa Goju-Ryu znaczy: ( Go- znaczy twardy, Ju - miękki), którą twórca stylu - Chojun Miyagi zaczerpnął z Bubishi (klasyczny, chiński tekst między innymi o sztukach walki). Twardy aspekt stylu to mocne i szybkie techniki oraz przygotowywanie ciała na atak przeciwnika, natomiast miękki to rozluźnienie i płynne ruchy, techniki "z bicza" rozwijane i doskonalone przez długie lata treningu.

Wszyscy, którzy chcieliby trenować Goju-Ryu w Radomiu,  mogą zgłaszać się pod numer telefonu 502 814 116J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy