Siedem medali zapaśników Olimpijczyka na MP seniorów!

Siedem medali, w tym dwa złote, przywieźli zapaśnicy Olimpijczyka Radom z mistrzostw Polski seniorów, które odbyły się w Solcu Kujawskim.

Na dorobek radomskiego klubu złożyły się dwa złote, dwa srebrne, dwa brązowe medale w zapasach klasycznych oraz brązowy krążek w zapasach kobiet. Olimpijczyk wygrał również klasyfikację drużynową.

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Utrzymaliśmy miano pierwszego klubu w Polsce. Trzeba dalej mocno pracować aby odnosić kolejne sukcesy. Podziękowania dla trenera Maksyma Czepurko z Ukrainy, który pomógł nam w ostatnich przygotowaniach do mistrzostw.  - mówi Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom.

Radomianie wręcz zdominowali dwie kategorie wagowe - 66 kg i 75 kg. W obu finałach walczyli ze sobą zapaśnicy Olimpijczyka. W pierwszej z ww. kategorii Daniel Rutkowski pokonał Michała Koślę, a w drugiej Arkadiusz Kułynycz wygrał z Łukaszem Fafińskim. - Można powiedzieć, że to dwie najbardziej prestiżowe kategorie. Nasi zawodnicy pokazali w nich mistrzowską formę - podkreśla trener.

Dorobek medalowy uzupełniły brązowe krążki Przemysława Piątka (kat. 59 kg) oraz Piotra Przepiórki (kat. 85 kg). Ten drugi występował o dwie kategorie wagowe wyżej niż zwykle. - Jest mały niedosyt w przypadku Piotrka, który przegrał walkę o finał w ostatnich sekundach. Dobrze walczył, ale jeden drobny błąd spowodował, że ostatecznie rywalizował o brązowy medal - wyjaśnia szkoleniowiec.

Ponadto reprezentanci Olimpijczyka zajęli trzy piąte miejsca - Mateusz Kasprzak (kat. 66 kg), Dmytro Kachmar (kat. 98 kg), Rafał Kozłowski (kat. 130 kg), dwie siódme pozycje - Mateusz Treder (kat. 85 kg) i Adrian Czernicki (kat. 130 kg), dwie ósme - Karol Kośla (kat. 59 kg) i Michał Orzechowski (kat. 130 kg). Jakub Rywacki zajął natomiast dziewiątą lokatę (kat. 130 kg).

W zapasach kobiet natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Sylwia Szulc, a na siódmym miejscu uplasowała się Ewa Stelmaszczyk (obie w kategorii do 53 kg).