Siedem medali zapaśników Olimpijczyka na MMP!

Świetny występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Janowie Lubelskim zanotowali zapaśnicy Olimpijczyka Radom. Zawodnicy radomskiego klubu wywalczyli siedem medali (dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe) i wygrali również klasyfikację drużynową!

Radomianie jechali do Janowa Lubelskiego z kilkoma szansami medalowymi, ale chyba nikt nie spodziewał się, że wywalczą aż siedem krążków! - Te zawody okazały się dla nas bardzo szczęśliwe. Wracamy do Radomia z siedmioma medalami, wygraliśmy rywalizację drużynową. Chłopcy postarali się o miłą niespodziankę - cieszy się Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka Radom.

Były to ostatnie zapaśnicze zawody w tym roku, w których można było zdobyć punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. - W Janowie Lubelskim zdobyliśmy bardzo dużo punktów do tej klasyfikacji. Aby to osiągnąć trzeba było się wysilić i bardzo dobrze walczyć - mówi Kolanek.

Złote medale zdobyli Arkadiusz Kułynycz (w kategorii 74 kg), który w finale pokonał o rok starszego Piotra Główkę z Cement-Gryf Chełm, a także Michał Orzechowski (kat. 120 kg). Zapaśnik Olimpijczyka w decydującym starciu był lepszy od Mateusza Fafińskiego z AZS-AWF Warszawa.

Po srebrne krążki sięgnęli Karol Kośla (kat. 60 kg) oraz Dmytro Kaczmar (kat. 96 kg). Pierwszy przegrał w finale z Dawidem Erseticiem (Unia Racibórz), a drugi z Adrianem Czudzinowiczem (Granica Gdańsk).

Dorobek Olimpijczyka w tej imprezie uzupełniają trzy brązowe medale. Ich zdobywcami są Dawid Dykier (kat. 55 kg), Jakub Rywacki (kat. 120 kg) oraz Piotr Przepiórka (kat. 84 kg). Ten ostatni walczył w innej kategorii niż dotychczas, ale mimo to stanął na najniższym stopniu podium.