Radomscy zapaśnicy przygotowują się do Memoriału Pytlasińskiego

Radomscy zapaśnicy przygotowują się do Memoriału Pytlasińskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom Piotr Przepiórka i Arkadiusz Kułynycz w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przygotowują się do Memoriału Władysława Pytlasińskiego, który odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w Warszawie. W zawodach weźmie udział również inny zawodnik radomskiego klubu Daniel Rutkowski.

Zawodnicy przebywają na obozie reprezentacji w Spale od wczoraj. - Jest z nami kilka ekip zagranicznych,z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Węgier, Słowacji, Szwecji czy Czech - informuje Piotr Przepiórka.

Zapaśnicy przygotowują się do corocznego Memoriału Władysława Pytlasińskiego. Zawody jak zawsze będą mocno obsadzone. - Wystartuje dużo ekip z zagranicy. Po tym turnieju wiele ekip wyłoni w wewnętrznej rywalizacji zawodników, którzy pojada na wrześniowe mistrzostwa świata - mówi zawodnik Olimpijczyka.

W ubiegłym roku Piotr Przepiórka zajął w Memoriale Pytlasińskiego trzecie miejsce i jest pierwszym zapaśnikiem z Radomia, któremu udało się stanąć na podium w tych zawodach. - W tym roku oczywiście chciałbym poprawić ten wynik. Nie mogę być jednak pewny czy mi się to uda. W dużej mierze zależy to od samopoczucia danego dnia i od tego czy zrobię dobrze wagę. Chcę wypaść najlepiej wśród Polaków w kategorii do 74 kg i mam nadzieję, że zapewni mi to udział we wrześniowych mistrzostwach świata, które są moją docelową imprezą w tym półroczu - zapewnia Piotr Przepiórka.

Zarówno Piotr Przepiórka jak i Arkadiusz Kułynycz startować będą w kategorii wagowej do 74 kg. W zawodach wystąpi także inny zawodnik Olimpijczyka, Daniel Rutkowski (kategoria do 66 kg). Na obóz do Spały dojedzie on jednak w piątek.

LVI Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Pytlasińskiego odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w Arenie Ursynów w Warszawie. Dzień wcześniej odbędzie się oficjalne ważenie.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy