Przepiórka i Kułynycz na międzynarodowych zawodach

Przepiórka i Kułynycz na międzynarodowych zawodach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dwa tygodnie temu brali udział w turnieju w Paryżu, a teraz przebywają na zgrupowaniu kadry Polski na Węgrzech i przygotowują się do kolejnych międzynarodowych zawodów. Mowa o zapaśnikach Olimpijczyka Radom - Piotrze Przepiórce oraz Arkadiuszu Kułynyczu.

W dniach 7-9 lutego w stolicy Francji odbył się drugi światowy turniej z cyklu Golden Grand Prix. - Zająłem w nim trzecie miejsce pokonując zawodników ze Szwecji i Czarnogóry. W starciu o brązowy medal pokonałem Austriaka. W półfinale przegrałem przez faul z innym reprezentantem Polski, Mateuszem Wolnym, który ostatecznie zajął drugą lokatę - relacjonuje Piotr Przepiórka. W tych samych zawodach wziął udział również inny zapaśnik Olimpijczyka Radom, Arkadiusz Kułynycz, który został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Aktualnie obaj zawodnicy przebywają na kolejnym zgrupowaniu kadry. - Jesteśmy na zgrupowaniu w Tata na Węgrzech, gdzie z kilkoma innymi reprezentacjami przygotowujemy się do kolejnego, trzeciego turnieju z cyklu Golden Grand Prix, który odbędzie się w przyszły weekend w Szombathely - informuje Przepiórka.

Docelową imprezą, do której przygotowują się zawodnicy reprezentacji Polski w tej części sezonu są mistrzostwa Europy seniorów, które na początku kwietnia odbędą się w miejscowości Vantaa w Finlandii.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy