Olimpijczyk Radom najlepszy w Pucharze Polski!

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom swój pierwszy start w 2014 roku mogą zaliczyć do bardzo udanych. Zdobyli osiem medali i wygrali klasyfikację drużynową Pucharu Polski!

Złote medale na zawodach, które odbyły się w Raciborzu wywalczyli Daniel Rutkowski (kategoria wagowa do 71 kg) oraz Arkadiusz Kułynycz (75 kg). Na najniższych stopniach podium stawali Karol Kośla (59 kg), Piotr Przepiórka (75 kg), Łukasz Fafiński (80 kg), Mateusz Treder (85 kg), Rafał Koszowski (98 kg) oraz Adrian Czernicki (130 kg).

Ponadto piąte miejsca zajęli Michał Kośla (66 kg) oraz Kamil Smorongiewicz (71 kg). Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został Przemysław Piątek (59 kg), a na miejscach 12-13 Dawid Kuczyński (66 kg).

Zapaśnicy Olimpijczyka wygrali klasyfikację drużynową zdobywając 206 punktów (drugi AKS Piotrków Trybunalski uzbierał 192 oczka). - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Tym bardziej, że nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie do tych zawodów, naszym celem są mistrzostwa Polski. Cieszę sie z wyniku Arka Kułynycza, który wygrał w kategorii do 75 kg i potwierdził przynależność do czołówki krajowej. Szkoda, że w tej samej kategorii Piotrowi Przepiórce nie udało się dotrzeć do finału - mówi Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom. Piotr Przepiórka a także Arkadiusz Kułynycz w przyszłym tygodniu udadzą się na zgrupowanie reprezentacji do Spały, a potem wezmą udział w międzynarodowym turnieju we Francji.

Od stycznia 2014 roku zmieniły się w zapasach limity wagowe. - Wygląda na to, że podwyższone limity sprzyjają Danielowi Rutkowskiemu, który zwyciężył w kategorii do 71 kg. Może to być dla niego bardzo dobra zmiana - podkreśla szkoleniowiec.

Wśród kobiet na piątym miejscu uplasowała się Sylwia Szulc, a na dziesiątym Ewa Stelmaszczyk (obie w kategorii do 53 kg).